Promblem ze zmianą rodzaju faktury proformy na zwykłą

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.
pawko
Posty: 3
Rejestracja: wt, 05 grudnia 2017 10:15

Promblem ze zmianą rodzaju faktury proformy na zwykłą

Post autor: pawko » pn, 18 czerwca 2018 15:55

Witam

Mam problem który wcześniej nie występował.
Mianowicie kiedy chce zmienić zapisaną fakturę proformę w normalną fakturę wyświetla błąd:
Field 'X_ILastVat' not found.

i nie można dokonać zmian.
Awatar użytkownika
Edzia
 
Posty: 122
Rejestracja: wt, 10 listopada 2015 8:47
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Edzia » pn, 18 czerwca 2018 16:11

Witam,

w wersji 10.17.0 na przykładowych danych nie udało się wywołać podobnej sytuacji.

Prosimy o bezpośredni kontakt z serwisem pod nr tel.: 71 3828702.

Pozdrawiam.
Johny
Posty: 52
Rejestracja: pt, 21 lipca 2017 18:39

Post autor: Johny » czw, 16 sierpnia 2018 11:33

U mnie jest inny problem.
Fakturę Proforma nr 1 bez problemu zmieniło na fakturę sprzedaży, przy czym system "zjadł" proformę. Od tego czasu nie mam podglądu na wysłaną klientowi fakturę ProForma. Do przeżycia, bo w historii poczty mam wiadomość z załącznikiem.
Problem pojawił się przy wystawianiu kolejnej ProFormy (nr 5). System wykrył lukę i nadał brakujący nr 1.
Najlepiej byłoby, aby aby ProFoprma pozostała w systemie, a na jej podstawie Reset generował fakturę sprzedaży.
Awatar użytkownika
Ul
 
Posty: 89
Rejestracja: pt, 09 marca 2018 10:12
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Ul » czw, 16 sierpnia 2018 13:49

Rzeczywiście tak to obecnie funkcjonuje.
NPC
Posty: 1
Rejestracja: czw, 16 sierpnia 2018 15:25

Post autor: NPC » czw, 16 sierpnia 2018 15:53

Johny jeśli chcesz zachować wszystkie faktury proforma i ich numerację, to polecam kopiowanie dokumentów. Działa doskonale, o ile pracujesz sam na programie. Kopiujesz proformę (Ctrl+Ins), wklejasz (Shift+Ins) i od razu zamieniasz na FV (F3+Z). Jeśli używasz klawiatury do obsługi programu, to zajmie to kilka sekund. Jeśli korzystasz z raportów bankowych i na ich poziomie łączysz płatności z fakturami proforma, to będzie więcej zabawy. Ja bym połączyła płatność z klientem, ale nie z dokumentem, a na etapie wystawiania FV ze skopiowanej proformy połączyła płatność fakturą na zakładce "płatności".

W ogóle polecam pracę na klawiaturze z tym programem, bardzo wygodne i praktycznie wszystko można zrobić bez myszy i to o wiele szybciej.
ODPOWIEDZ