RK

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.
Regis
Posty: 51
Rejestracja: sob, 04 sierpnia 2007 13:40
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

RK

Post autor: Regis » śr, 03 lutego 2010 8:27

Witam!

Ostatnimi czasy zacząłem sobie prowadzić rejestr raportów kasowych i bankowych.

Natknąłem się przy tym na ciekawy problem. Mianowicie, niektórzy klienci wpłacają mi czasem inne kwoty abonamentów niż wynika z bieżącej faktury i czasem dwie kwoty wpłat z różnych dni pokrywają jedną fakturę. Po wciągnięciu pierwszej wpłaty do raportu kasowego lub bankowego przy kolejnej wpłacie program odrzuca możliwość wpisania brakującej raty za fakturę uzasadniając, że został już wypisany raport w którymś z minionych dni i tyle.
Na razie obchodzę ten problem najzwyczajniej wywalając RK lub RB dotyczący tej faktury, wpisuję kwoty wpłat z odpowiednimi datami i ponownie uzupełniam wpisy w raportach. Wtedy program nie protestuje.

I jeszcze jedno pytanie. W jaki sposób najlepiej wpisywać nadpłaty jak np w styczniu wyszła faktura na 50zł a klient wpłacił 150? Na razie do faktury wpisuję wartość zgodną do jej pokrycia, w RK lub RB wciągam ją z automatu i dopisuję ręcznie dodatkową kwotę. Dostaję komunikat o zaliczeniu wpłaty na poczet kolejnych faktur. Po wystawieniu kolejnej faktury wprowadzam od razu do niej dane z poprzedniej wpłaty, wchodzę do RK/RB i... otrzymuje kolejny nowy wpływ podbijający wynik raportu, a który powinien się rozliczyć z poprzedniego wpisu nie zmieniając w żaden sposób kwoty wpływów gdyż wpływ już nastąpił i został zaraportowany. Tak to powinno działać czy coś mi umyka? Na razie po wprowadzeniu wartości wchodzę do poprzedniego raportu i wywalam część lub całość nadpłaty ręcznie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » czw, 04 lutego 2010 9:02

to właściwie gdzie wprowadzasz zapłaty: w oknie faktury (bezpośrednio na fakturze) czy oknie kasa/bank (na raporcie kasowym)?
Regis
Posty: 51
Rejestracja: sob, 04 sierpnia 2007 13:40
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: Regis » czw, 04 lutego 2010 9:42

Wpłaty wprowadzam bezpośrednio do faktur których dotyczą. Nadpłaty jednak wrzucam do raportu kasowego lub bankowego żeby mieć wgląd na bieżąco do ruchu swoich finansów i dlatego też, że nie dotyczą żadnego wystawionego dokumentu. Nadpłaty dotyczą wyłącznie opłat abonamentowych, które wystawiam regularnie raz w miesiącu.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » czw, 04 lutego 2010 13:06

jak już zacząłeś prowadzić raporty kasowe/bankowe, to żeby roboty dwa razy nie wykonywać może lepiej wprowadzać wszystkie kwoty na RK. zapłatę do konkretnej faktury wiążesz z pozycji kp z tą fakturą, a do tego ewentualne nadpłaty (nadpłaty też można później powiązać, np z rozrachunków kontrahenta - opcja skojarz)
ODPOWIEDZ