Pracownik zatrudniony na 1/4 etatu Urlop 10dni - 80 godzin ?

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Dwd89
Posty: 8
Rejestracja: pn, 17 października 2011 8:40
Kontakt:

Pracownik zatrudniony na 1/4 etatu Urlop 10dni - 80 godzin ?

Post autor: Dwd89 » pn, 23 czerwca 2014 11:50

Witam,

pracownik zatrudniony na 1/4 etatu
w umowie o prace pole:
Wymiar czasu pracy 1/4 miesięcznie

Pracownik 01.01.2014 ma wyznaczone 20 dni urlopu.
Wykorzystał 10 dni.

Na ostatnim urlopie w polu korekta pozostało:
musiałem wpisać -10D aby program pokazał "Pozostało 0D"
O czym w instrukcji nie ma ani słowa. A wpisywanie 0D 0G i tym podobne daje zawsze błąd nieprawidłowy format.

Umowa została zakończona przez wypowiedzenie 30.06.2014r.

Na świadectwie pracy w polu wykorzystany urlop pisze teraz:
10 dni (80 godz.)

Gdzie zmienić aby program liczył 2 godziny dziennie dla pracowników zatrudnionych na 1/4 etatu.
Oczywiście zatrudnionych jest dużo więcej i część jest na pełnych etatach.

Pozdrawiam Dawid
Awatar użytkownika
bs
 
Posty: 248
Rejestracja: pn, 22 grudnia 2008 15:00

Post autor: bs » wt, 24 czerwca 2014 16:07

Problem jest w kalendarzu - należy mieć zaznaczoną opcję Wylicz ngp z etatu (ngp - nominalne godziny pracy)
<i>zanim zapytasz naciśnij F1</i>
Dwd89
Posty: 8
Rejestracja: pn, 17 października 2011 8:40
Kontakt:

Post autor: Dwd89 » śr, 02 lipca 2014 11:05

dziekuje za informacje, program teraz nalicza prawidłowo.


jeszcze pytanie odnośnie prawidłowego formatu wpisywania dni godzin urlopu.

Program nie przyjmuje absolutnie żadnego formatu, po zmianie w kalendarzu i próbie wpisywania urlopów na nowo aby prawidłowo policzył godziny wychodzą cuda.

wpisuję limit 10D urlopu - ok.
urlop 10D - program wypisuje że zostało jeszcze 8D i kilka godzin.
korekta - nie ma prawidłowego formatu bo każdy jest błędny.

zróbcie z tym porządek bo nie da się tego prawidłowo używać.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: NA » śr, 02 lipca 2014 14:13

Jeśli w karcie pracy poprawnie są już określone NGP, to wystarczy wprowadzać urlopy podając daty od kiedy do kiedy. Program sam będzie wiedział ile godzin ma zabrać z urlopu w poszczególnych dniach. Sposób wpisywania znajduje się w instrukcji przy wyjaśnieniu poniższej pozycji i u mnie to działa:

Korekta dni/godz. - po zaznaczeniu możemy skorygować automatycznie podpowiadaną Ilość dni/godz., korektę wpisujemy w formacie xD yG z (gdzie x - ilość dni, y - ilość godzin, z - ilość minut), np. 2D (dwa dni) lub 1D 4G (półtorej dnia 8-godzinnego, albo 12 godzin, albo jeden dzień 12-godzinny)
morfeo1981
Posty: 36
Rejestracja: wt, 09 grudnia 2014 17:28

Post autor: morfeo1981 » śr, 10 grudnia 2014 12:09

Witam. Mam problem. Pracownik pracuje po 12g (dzień-noc,norma miesięczna zachowana). W ciągu 2 dni jest na urlopie i ręcznie koryguję urlop z 16g na 24g). W momencie uzupełniania karty pracy muszę skorygować godziny pracy rozliczone i w tym momencie program wykazuje mi 8g nadgodzin i taką wartość przyjmuje do listy płac. jak to zmienić? W kalendarzu mam system równoważny do 24g.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: NA » śr, 10 grudnia 2014 14:43

W miesięcznej karcie pracy (MKP) powinny być wstawione poprawnie nominalne godziny pracy (NGP) jakie pracownik ma przepracować w poszczególne dni. Wówczas, wprowadzając urlop, program sam będzie wiedział ile w rzeczywistości godzin urlopu pracownik wykorzystuje. Nie trzeba wtedy niczego korygować.
ODPOWIEDZ