Wymagania sprzętowe - R2Płatnik

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
chico
Posty: 20
Rejestracja: śr, 02 października 2013 8:21
Lokalizacja: 127.0.0.1

Wymagania sprzętowe - R2Płatnik

Post autor: chico » pn, 11 sierpnia 2014 19:05

Witam,

Jakie są optymalne wymagania sprzętowe dla:

- wersja sieciowa do 5 pracowników
- maksymalnie 30 firm/1 pracownik i maksymalnie 150 pracowników/firma - zwykle kilku-kilkunastu pracowników w firmie

Praca w biurze rachunkowym.

Dodatkowo interesują mnie wymagania sprzętowe dotyczące dysków - jeśli takowe istnieją.

Pozdrawiam
KS
Awatar użytkownika
bs
 
Posty: 248
Rejestracja: pn, 22 grudnia 2008 15:00

Post autor: bs » wt, 12 sierpnia 2014 9:33

Każdy nowszy komputer (poza netbookami, tańszymi ultrabookami) który 'pociągnie' Windows 7/8 nadaje się do zainstalowania serwera i programów, wskazane by w wersji sieciowej dla kilku użytkowników jeden komputer dla serwera SQL był przeznaczony tylko do tego (i pomniejszych prac).
Dla ogólnego komfortu pracy - bo w końcu nie tylko programy R2 będą używane, wskazane są komputery z procesorami Intel i3/i5/i7 ( i3 nie w wersji ultramobilnej U) co najmniej 4GB ram, miło gdy jest 6-8 GB.
Każdy współczesny dysk HDD SATA jest wystarczający.
Z naszego doświadczenia wiemy, że o dane na dyskach SSD należy dbać (archiwizacja, backupy).
<i>zanim zapytasz naciśnij F1</i>
chico
Posty: 20
Rejestracja: śr, 02 października 2013 8:21
Lokalizacja: 127.0.0.1

Post autor: chico » wt, 12 sierpnia 2014 18:54

Sytuacja jest taka:

Serwer(HP ML150 G6):
- Win2k8 R2
- 14 GB RAM
- Xeon 2 GHz
- RAID1 2x500 SATA3
- RAID1 2x300 SAS 10k

Stoi na tym tylko MS SQL 2005. Sieć 100 Mbps. Jeden użytkownik korzysta w systemie serwer-klient i jest problem z wydajnością. Zdarzają się co kilkanaście minut przycięcia(długi odczyt i przejścia między oknami)

Po zalogowaniu przez zdalny pulpit i pracy lokalnej logowanie do programu często "wisi" na komunikacie "Sprawdzanie hasła" przez kilkanaście sekund po czym baardzo wolno idzie pasek postępu. Przełączanie między użytkownikami też powoduje przycięcia i trwa nawet 2-3 minuty. Pojawiają się komunikaty "Program nieodpowiada czy chcesz zakończyć" itp. Rzadko wszystko leci bardzo szybko - nie ma reguły. System poza programem chodzi błyskawicznie bez najmniejszych zacięć.

Czytałem, że SQL 2k5 jest niewspierany przez W2k8. Baza ma na razie po 30-40 MB(trwają testy programu). Proszę o wskazówki co może być przyczyną spowolnień i co z tym zrobić(jakieś update sql?)

Pomierzyłem teraz i czasy są następujące(baza lokalna, praca na zdalnym pulpicie)

- logowanie do programu na admina: 45 sekund
- przełączanie z użytkownika admin na usera: 35 sekund
- kasowanie listy płac z 15 pracownikami: 2 minuty
- zamykanie programu: 35 sekund

Przełączanie między oknami: czasami 1-2 sekundy czasami 15-20 sekund.

Wersja programu DEMO: 3.37

Zastanawiam się czy nie postawić od nowa systemu z najnowszymi sterownikami i uaktualnieniami + bazy na dyskach SAS. Tylko pytanie czy da się odpalić program z nowszym SQL'em? Tzn. chodzi mi np o SQL 2008 Express R2

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bs
 
Posty: 248
Rejestracja: pn, 22 grudnia 2008 15:00

Post autor: bs » śr, 13 sierpnia 2014 8:43

najlepiej zainstalować serwer SQL 2012 (express)

Jeśli po sieci są problemy z działaniem proszę sprawdzić pinga z dużym pakietem.

Kod: Zaznacz cały

ping &#91;serwer&#93; -t -l 60000
Jeśli uruchamianie następuje po niewłaściwym zamknięciu programu to są sprawdzane blokady na tabelach i dlatego logowanie trwa wolniej.
<i>zanim zapytasz naciśnij F1</i>
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: NA » wt, 19 sierpnia 2014 10:18

Proszę sprawdzić w menu zbiory/narzędzia/monitor bazy danych na szarym pasku na dole jaki jest transfer danych. Czy jest to np. około 125/32 Mb/s a nie np. ileś tam kb/s. Świadczyłoby to o problemach z siecią komputerową.
chico
Posty: 20
Rejestracja: śr, 02 października 2013 8:21
Lokalizacja: 127.0.0.1

Post autor: chico » wt, 26 sierpnia 2014 19:02

Mam świeży system postawiony na RAID1 z SASów 10k. Instalują się aktualizacje i jutro mam zamiar instalować i konfigurować R2Płatnika. Czy po zainstalowaniu go ze standardowym MS SQL 2005 Express mogę od razu uruchomić instalator SQL Express 2012 i w prosty sposób zupdatować silnik i bazę? Muszę wykonać jakieś dodatkowe czynności?

Swoją drogą dlaczego R2Płatnik nie wychodzi od razu z jakąś 2008 tylko z 2005?
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: NA » śr, 27 sierpnia 2014 10:39

A nie można od razu zainstalować serwera SQL 2012 jeśli na takim się chce pracować? Instalator R2Płatnika posiada wersję 2005, a jeśli wykryje system operacyjny 64-bitowy, to pobiera automatycznie z Internetu SQL 2012. Proszę wziąć pod uwagę, że nie każdy dysponuje tak potężnym komputerem jak ww. i wersja 2005 wydaje się być tu optymalna. Nie widzę problemu, żeby zainstalować sobie to co kto potrzebuje, pobierając z Internetu samodzielnie. Są to przecież wersje darmowe Servera SQL.
chico
Posty: 20
Rejestracja: śr, 02 października 2013 8:21
Lokalizacja: 127.0.0.1

Post autor: chico » śr, 27 sierpnia 2014 11:49

Witam,

Zainstalowałem soft na serwerze i przed RDP mogę pracować. Chcę podłączyć komputer pod bazę na serwerze i jest bląd. Po wyłączeniu zapór sieciowych na końcówce i serwerze nie mam połączenia. Program pokazuje błąd: "Nie można połączyć się z bazą danych". User/hasło jest ok, mam udostępniony katalog RESET2 z instalacją w sieci, próbowałem zrobić to co w FAQ, czyli enable TCP/IP itd. i niestety nie działa. Proszę o podpowiedź gdzie szukać problemu z połączeniem. Zarówno po nazwie jak i po IP wyświetlają się udostępnione na serwerze katalogi.

Problem rozwiązany - nie wstał service SQL Server Browser. Po ręcznym odpaleniu - program podłącza sie bez problemu
Ostatnio zmieniony śr, 27 sierpnia 2014 11:59 przez chico, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ