druk dokumentów seryjnych

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
wanda
Posty: 67
Rejestracja: wt, 15 maja 2012 15:00

druk dokumentów seryjnych

Post autor: wanda » wt, 18 listopada 2014 8:16

Podczas drukowania seryjnie pism w sprawie przyznania nagrody pracownikom (utworzyłam makietę dokumentu), program pobiera kwotę nagrody przyznanej w 2011 r.(pierwsza pozycja w zakładce KARY i NAGRODY) a nie ta wpisana aktualnie.
Zaznaczając zakres dokumentów do wydruku wskazuję datę, którą ma ten wydruk objąć.
Oczywiście mogę wydrukować prawidłowo wpisaną kwotę, "wchodząc" na konkretnego pracownika i pozycję=kwotę.
Ale w jaki sposób mogę przyspieszyć ten proces i skorzystać z funkcji seryjne drukowanie dokumentów?
Dziękuję za szybką pomoc, sprawa pilna.
Awatar użytkownika
bs
 
Posty: 248
Rejestracja: pn, 22 grudnia 2008 15:00

Post autor: bs » wt, 18 listopada 2014 13:02

Program korzystając ze zmiennych w makietach typu #ZMIENNA# będzie zawsze pobierał pierwsze dane z innych okien.
Należy więc ustawić filtr w oknie ewidencji z której dane są pobierane aby pierwsza (jedyna) wartość, którą chcemy wydrukować była wyświetlana.
<i>zanim zapytasz naciśnij F1</i>
wanda
Posty: 67
Rejestracja: wt, 15 maja 2012 15:00

druk dokumentów seryjnych

Post autor: wanda » wt, 18 listopada 2014 14:05

Państwa sugestie nie sprawdzają się. Po uwzględnieniu Państwa wskazówek niestety nadal pobierana jest pierwsza wpisana kwota (sprzed lat).
Formuła #ZMIENNA# jest pobrana z rozwijanej listy KARY i NAGRODY. Nie ma tam innej formuły.
Awatar użytkownika
bs
 
Posty: 248
Rejestracja: pn, 22 grudnia 2008 15:00

Post autor: bs » wt, 18 listopada 2014 14:53

w oknie nagrody należy założyć filtr na konkretny rok/miesiąc, ale jeśli po wyfiltrowaniu będzie więcej pozycji niż jedna to faktycznie wydrukuje się pierwsza
można użyć pętli w makietach - wydrukują się wszystkie pozycje z okna

#LOOP Kary i nagrody#<!-- POCZĄTEK PĘTLI -->
#ZMIENNA#
#ENDLOOP#<!-- KONIEC PĘTLI -->
ODPOWIEDZ