Import z Płatnika ZUS

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Wlod
Posty: 5
Rejestracja: wt, 31 maja 2005 23:03

Import z Płatnika ZUS

Post autor: Wlod » czw, 04 grudnia 2014 12:32

Witam
małe pytanko dotyczące (rewelacyjnej opcji !) importu danych z płatnika ZUSowskiego.
Kilka dni temu zaciągałem bazę z płatnika (wszystkie opcje dodawania firm i pracowników zaznaczone, łącznie z bilansem na dzień pobierania), wszystko przebiegło pomyślnie (biuro rachunkowe więc trochę tego było).
Ze względu na problemy techniczne, musiałem zainstalować R2 na nowo z nową bazą danych i tu na imporcie jednej z firm wyrzucało mi błąd przy jakimś pracowniku (nie wiem na którym) i program import przerywał. Odznaczyłem opcje bilansu i proces przebiegł pomyślnie ale nie mam teraz danych bilansowych. Acha Płatnik na bazie SQL.
Pytania:
1) Czego szukać i jak w Płatniku aby wyeliminować błąd
2) Czy bezkarnie mogę ponowić import zaznaczając oczywiście aktualizację i bilanse (część nieistniejących firm i pracowników już usunąłem z programu, nie chciałbym aby znowu mi się pojawili)
3) Opcji wyboru firm do importu raczej nie ma?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bs
 
Posty: 248
Rejestracja: pn, 22 grudnia 2008 15:00

Post autor: bs » czw, 04 grudnia 2014 15:07

import bilansu otwarcia z płatnika ZUS jest co najmniej symboliczny - nie oddaje prawdziwych kwot bo tych w bazie danych płatnika ZUS nie ma - są podstawy składek
<i>zanim zapytasz naciśnij F1</i>
Awatar użytkownika
bs
 
Posty: 248
Rejestracja: pn, 22 grudnia 2008 15:00

Post autor: bs » czw, 04 grudnia 2014 15:27

Import służy do wstępnego zasilenia danymi R2płatnika, nie należy importować w trakcie pracy, zaleca się uprzednią archiwizację przed ponownym importem.
Opcji wyboru firm nie ma - można próbować zrobić kopię w płatniku ZUS i tam usuwać firmy.
Ostatnio zmieniony pn, 08 grudnia 2014 10:04 przez bs, łącznie zmieniany 1 raz.
<i>zanim zapytasz naciśnij F1</i>
Astro
Posty: 7
Rejestracja: sob, 06 grudnia 2014 15:45

Post autor: Astro » sob, 06 grudnia 2014 15:50

Podpinając się pod ten temat przedstawię też swój problem. Importuję dane z bazy danych płatnika, przy imporcie samych danych firm i pracowników nie mam żadnego problemu. Kłopoty zaczynają się kiedy chcę dołożyć bilanse otwarcia (które nie ukrywam bardzo by mi się przydały) otóż przy takiej opcji (i uzupełnianiu danych) import danych niektórych firm powoduje wyświetlenie komunikatu o takiej treści : " is not valid floating value po czym pozostaje mi jedynie przerwać eksport. :? Jeżeli ktoś spotkał się z czymś podobnym i udało mu się rozwiązać problem to proszę o wskazówki.
Awatar użytkownika
bs
 
Posty: 248
Rejestracja: pn, 22 grudnia 2008 15:00

Post autor: bs » pn, 08 grudnia 2014 10:00

tak już pisałem - import bilansów nie ma większego sensu poza symbolicznym - dane, które są w płatniku ZUSowskim nie są danymi płacowymi co powoduje, że po zaimportowaniu pozostaje przepisanie takiego bilansu od nowa
<i>zanim zapytasz naciśnij F1</i>
Astro
Posty: 7
Rejestracja: sob, 06 grudnia 2014 15:45

Post autor: Astro » pn, 08 grudnia 2014 18:42

To np. PIT-11 na podstawie takiego bilansu też nie można stworzyć? Pytam bo właśnie o tą opcję mi chodzi najbardziej (+ druki IFT dla cudzoziemców). Przenoszę się ze starego drapaka na R2 i chciałbym to zrobić w miarę jak najmniej bezboleśnie.
Awatar użytkownika
bs
 
Posty: 248
Rejestracja: pn, 22 grudnia 2008 15:00

Post autor: bs » wt, 09 grudnia 2014 8:33

ano nie
<i>zanim zapytasz naciśnij F1</i>
ODPOWIEDZ