PIT-4R i bilans otwarcia

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
krzycho2008
Posty: 1
Rejestracja: pn, 12 stycznia 2015 20:41

PIT-4R i bilans otwarcia

Post autor: krzycho2008 » pn, 12 stycznia 2015 20:56

Czy ktoś zna sposób by bilans otwarcia był uwzgledniany na PIT-4R? Firma rozliczana od połowy roku na R2P Pro. A może tylko ja mam taki problem?
Awatar użytkownika
Renata
 
Posty: 185
Rejestracja: wt, 24 listopada 2009 15:16
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Renata » wt, 13 stycznia 2015 17:35

Bilans otwarcia będzie odpowiedni, ale dla PIT-11, ponieważ zawiera podsumowanie kwot za cały rok. Natomiast PIT-4R wymaga danych w przekroju miesięcznym, tak więc nie zaczerpniemy ich z bilansu otwarcia, ponieważ nie ma tu rubryk za poszczególne miesiące.

Proponuję zapisać PIT-4R w dzienniku, otworzyć dokument i wyedytować w "drzewku" zawartość poszczególnych pól.
Paweł EP
Posty: 1
Rejestracja: czw, 22 stycznia 2015 11:32

Edycja danych w PIT

Post autor: Paweł EP » czw, 22 stycznia 2015 11:37

Czy jest inna, niż w "drzewku", metoda edycji danych zawartych w e-Dokumencie PIT?
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Edycja danych w PIT

Post autor: NA » czw, 22 stycznia 2015 12:44

Paweł EP pisze:Czy jest inna, niż w "drzewku", metoda edycji danych zawartych w e-Dokumencie PIT?
W dzienniku można prawym przyciskiem myszy kliknąć na e-deklaracji, wybrać "zapisz e-dokument jako" i taki plik XML wczytać np. do formularza interaktywnego udostępnianego na stronie http://www.finanse.mf.gov.pl/systemy-in ... ularze/pit
Astro
Posty: 7
Rejestracja: sob, 06 grudnia 2014 15:45

Post autor: Astro » sob, 31 stycznia 2015 16:23

Mam pytanie odnośnie edycji dokumentu, zaznaczyłem już tryb diagnostyczny, dokument zapisany w dzienniku, a mimo to nie mogę nic edytować. Co robię źle?
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: NA » pn, 02 lutego 2015 8:27

Edycja ta jest dostępna jedynie dla wersji PRO. Najprawdopodobniej masz wersję Standard. Pozostaje zapisać do pliku i edycja na formularzu interaktywnym (nawet wygodniej). Trybu diagnostycznego nie trzeba już włączać w wersji PRO aby edytować.
ODPOWIEDZ