Nadgodzin za pracę w porze nocnej

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Monsz_
Posty: 34
Rejestracja: pt, 02 grudnia 2011 14:28

Nadgodzin za pracę w porze nocnej

Post autor: Monsz_ » śr, 04 lutego 2015 8:35

W jaki sposób w programie R2Płatnik (wersja podstawowa) ustawić wypłatę za nadgodziny za pracę w porze nocnej w wysokości 100%.

Obecnie gdy na miesięcznej karcie pracy wprowadzę ilość przepracowanych godzin i wychodzą nadgodziny to program liczy je tylko jako 50%, gdy próbuje je przepisać ręcznie do wiersza 100% program na to nie pozwala.

Nie wiem czy gdzieś w programie trzeba zdefiniować porę nocną, czy jest inny sposób wypłaty tych nadgodzin ?
krzypo
Posty: 26
Rejestracja: wt, 24 marca 2009 11:47

godz. nocne

Post autor: krzypo » śr, 04 lutego 2015 12:04

Definicje, Składniki karty pracy.... a potem F1 jeśli nie wiemy o co chodzi.
Monsz_
Posty: 34
Rejestracja: pt, 02 grudnia 2011 14:28

Re: godz. nocne

Post autor: Monsz_ » czw, 05 lutego 2015 8:03

krzypo pisze:Definicje, Składniki karty pracy.... a potem F1 jeśli nie wiemy o co chodzi.
Wbrew Twoim insynuacjom potrafię korzystać z pomocy programu.

Niestety informacje zawarte w pomocy nie pomogły mi rozwiązać problemu. Skoro nie jestem w stanie poradzić sobie sam zadaję pytanie na forum.

Czy ktoś ma inny pomysł niż F1?
krzypo
Posty: 26
Rejestracja: wt, 24 marca 2009 11:47

insynuacje

Post autor: krzypo » czw, 05 lutego 2015 11:05

nie twierdzę, że nie potrafisz korzystać z pomocy. Było pytanie czy należy zdefiniować nowy składnik. Podpowiedziałem, gdzie należy zacząć. Należy dodać interesujące nas godziny, w karcie będzie można określić ile ich było z ręki. Definiujemy odpowiedni składnik listy płac pobierający ilość godzin i wyliczający interesującą nas wartość (warto zajrzeć do składnika nadg.dopł.100%) Potem kwestia umieszczenia tego w definicji listy. W instrukcji jest to opisane, ale jeśli ktoś nie potrafi tego zrobić, to polecam jednak zlecenie pracy serwisowi. A same nadgodziny (standardowe) są wyliczane zgodnie z ustawieniami indywidualnymi w kalendarzu.
Monsz_
Posty: 34
Rejestracja: pt, 02 grudnia 2011 14:28

Post autor: Monsz_ » czw, 05 lutego 2015 11:17

Nie pytałem o definiowanie nowego składnika tylko określenie godzin nocnych.

O ile w wersji PRO, którą zapewne posiadasz nie ma z tym problemu o tyle w wersji podstawowej nie potrafię tego zrobić.

Wszystkie składniki w karcie pracy i na listach mam zdefiniowane.
- nie mam jedynie możliwości wpisania "z ręki" nadgodzin nocnych jako 100% bo program przenosi je automatycznie do 50%.

Ot i cały problem.
Monsz_
Posty: 34
Rejestracja: pt, 02 grudnia 2011 14:28

Post autor: Monsz_ » czw, 05 lutego 2015 11:39

Po kontakcie telefonicznym z serwisem uzyskałem informację, że wpisanie "z ręki" do karty pracy nadgodzin 100% za pracę w porze nocnej jest możliwe po odznaczeniu opcji "nadgodz. dobowo".

Do zamknięcia.
ODPOWIEDZ