definiowanie składnika wynagrodzeń

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
aw12
Posty: 56
Rejestracja: pn, 12 stycznia 2015 11:10

definiowanie składnika wynagrodzeń

Post autor: aw12 » czw, 05 lutego 2015 14:37

jak można poprawnie zdefiniować składnik o wartości wyliczonej nominalnej:

okr(([składnik wynagrodzeń]/100)*(sys(PlacaBrutto)-(ww(nadgodziny)/100)-sys(ZasOpodatZUSRazem)),0)


okr(([55]/100)*(sys(68)-(ww(17)/100)-sys(67)),0)

ponieważ muszą się tam znaleźć składniki dotyczące niepotrącania nadgodzin 100 i 50 od wynagrodzenia brutto.
W pomocy znalazłam przykład podstawiania
godzin , ale nie mogę poprawnie wprowadzić danych
Proszę o pomoc



godz(id,mod) - podaje liczbę godzin z karty pracy

id - oznacza rodzaj godzin z karty godzinowej:
0 - Nomin.godz.pracy,
1 - Godz.pracy,
2 - Godz.nadl.50 %
3 - Godz.nadl.100 %
4 do 19 - dodatkowe godziny określone w składnikach karty pracy
dodatkowo w przypadku rozbudowanej karty pracy (patrz Godziny do odpracowania) godziny faktyczne:
101 - Godz.pracy fakt.,
102 - Godz.nadl.50 % f.
103 - Godz.nadl.100 % f.


mod - pobiera godziny z wszystkich dni (0), tylko z dni pracujących (1) lub tylko z dni oznaczonych jako wolne od pracy (2)
np. godz(1,0) - wszystkie godziny pracy
godz(1,1) - godziny przepracowane w dni pracujące
godz(1,2) - godziny przepracowane w dni wolne
godz(2,0) - nadgodziny 50%
godz(3,0) - nadgodziny 100%
godz(0,1) - nominalne godziny pracy
+ dodatkowo dla id=102 i id=103 możemy wybrać nadgodziny do odpracowania tylko dodatnie (3) (zielone do zwrotu) lub tylko ujemne (4) (czerwone do odpracowania)
+ dodatkowo dla id=0 możemy pobrać nominalne godziny pracy bezpośrednio z kalendarza (5) - godz(0,5)

godz(id,mod,m) - podobnie jak funkcja godz(id,mod) pobiera godziny z karty pracy, ale sprzed m miesięcy
np. godz(2,0,1) - nadgodziny 50% z poprzedniego miesiąca

godzw(id,mod), godzw(id,mod,m) - działa tak samo jak funkcja godz(), ale pobiera dane z okresu wynagrodzeń listy, a nie z okresu nieobecności

godzz(igz,id,mod,m) - podobnie jak funkcja godz(id,mod,m) pobiera godziny z karty pracy, sprzed m miesięcy, ale tylko z grupy zleceń określonej przez identyfikator igz
np. godz(5,2,0,1) - nadgodziny 50% z poprzedniego miesiąca tylko z grupy zleceń o ide=5
aw12
Posty: 56
Rejestracja: pn, 12 stycznia 2015 11:10

Post autor: aw12 » pt, 06 lutego 2015 15:57

juz mam podstawiłam nadgodziny 100 % 50 w formule
ODPOWIEDZ