godziny nadliczbowe - składniki wynagrodzeń

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
magda_
Posty: 283
Rejestracja: pt, 05 kwietnia 2013 14:58

godziny nadliczbowe - składniki wynagrodzeń

Post autor: magda_ » czw, 12 lutego 2015 9:09

nadg.dopł.100% -angz(płaca zasadnicza)/godz(0,6)+angz(płaca godzinowa)

nadg.dopł.50% - (angz(płaca zasadnicza)/godz(0,6)+angz(płaca godzinowa))*0.5

czy to są prawidłowe ustawienia?
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: godziny nadliczbowe - składniki wynagrodzeń

Post autor: NA » czw, 12 lutego 2015 11:01

W definicjach standardowych używana jest funkcja godz(0,1), czyli nominalne godziny pracy z dni pracujących, a nie godz(0,6) czyli nominalne godziny pracy z kalendarza ogólnego. Mogą się różnić te wartości, chociażby dla niepełnoetatowca, więc raczej godz(0,1) powinno być stosowane. To też kwestia indywidualnych potrzeb - może ktoś tak potrzebuje z jakiegoś powodu?
magda_
Posty: 283
Rejestracja: pt, 05 kwietnia 2013 14:58

Post autor: magda_ » pt, 13 lutego 2015 9:09

Ale ja tego nie poprawiałam, tak jest ustawione od początku od chwili wgrania programu, więc uznałam to jako ustawienia standardowe.

Godziny nocne były ustawione 0,1 i dopiero na forum doczytałam się że powinnam mieć 0,7, bo w miesiącach w których oddawałam dzień wolny za święto w sobotę źle liczył godziny.

Nie mam niepełnoetatowców, ale mam równoważny system czasu pracy.

Czy powinnam zmienić ustawienia?
Awatar użytkownika
PiotrP
Posty: 51
Rejestracja: pn, 04 listopada 2013 8:47
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: PiotrP » pt, 13 lutego 2015 10:39

To czy należy zmienić ustawienia jest zależne od tego w jaki sposób chce Pani rozliczać pracowników. Ustawienia są ogólne dla całego programu, więc w każdym przypadku będą się zachowywać tak samo. Więc jeśli chce Pani by nadgodziny liczyły się z nominalnych godz. pracy z dni pracujących to proszę zostawić (0,1) jeśli mają być to nominalne godz. z kalendarza ogólnego to trzeba ustawić (0,6).
magda_
Posty: 283
Rejestracja: pt, 05 kwietnia 2013 14:58

Post autor: magda_ » pt, 13 lutego 2015 13:34

Dziękuję za wyjaśnienie.
U mnie musi pozostać 0,6 ponieważ mam równoważny system czasu pracy
ODPOWIEDZ