Z-3 i wynagrodzenie za urlop

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Kasia
Posty: 35
Rejestracja: śr, 25 marca 2015 15:45

Z-3 i wynagrodzenie za urlop

Post autor: Kasia » pt, 06 listopada 2015 9:17

Witam
Mam problem z drukiem Z 3. Wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy zalicza mi do premii i innych składników przyjmowanych w kwocie faktycznej zamiast do stałego wynagrodzenia tak jak chce ZUS. W jaki sposób mogę to zmienić?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
TomekK
 
Posty: 293
Rejestracja: pt, 01 kwietnia 2005 9:45
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekK » wt, 10 listopada 2015 8:46

Witam, konfiguracja składników opisana jest w pliku pomocy lub pod F1 w oknie ze składnikami. W zależności od tego jaki mamy charakter składników wynagrodzeń, które stanowią postawę do obliczenia wynagrodzenia za czas urlopu, tak to wynagrodzenie urlopowe będzie się zachowywało przy obliczeniu wynagrodzenia lub zasiłku chorobowego. Może być traktowane jak wynagrodzenie " stałe" i wykazywane w innej części dokumentu Z03 lub jak składnik " zmienny" przyjmowany w wartości obliczonej i wykazywane w innej części dokumentu Z03. Jak widać jest to problem, który będzie ciężko rozwiązać tu na forum.
ODPOWIEDZ