Spłata komornicza

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
sylwia.tumulska
Posty: 5
Rejestracja: pt, 27 listopada 2015 14:42

Spłata komornicza

Post autor: sylwia.tumulska » pt, 27 listopada 2015 14:47

Witam, jak mogę zaznaczyć spłatę komorniczą aby nie pobierał większej spłaty niż do wynagrodzenia minimalnego? Próbowałam na różne sposoby zaznaczać ale niestety za każdym razem pobiera więcej. Oraz mam pytanie gdzie trzeba zaznaczyć aby też wyliczał program odpowiednią wartość z zasiłku chorobowego. Dziękuje za pomoc.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Spłata komornicza

Post autor: NA » pn, 30 listopada 2015 10:13

Program pozostawia wynagrodzenie wolne od potrąceń dla zajęć niealimentacyjnych (rodzaj wybiera się w ewidencji potrąceń komorniczych). Dla alimentacyjnych kwoty wolnej od potrąceń nie ma. Istotne jest też to w której ewidencji jest to wprowadzane (w nożyczkach czy w dzwonku). Można samodzielnie poprawić w ewidencji naliczoną przez program kwotę, wstawiając wcześniej w kolumnie "K" znak "x". Ponowne przeliczenie pozycji listy płac powinno pobrać kwotę, którą samodzielnie narzuciliśmy programowi. W pełni wyjaśnić to łatwiej na telefon (kontakt z serwisem).
ODPOWIEDZ