korekta podstawy emer.-rent

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Kasia
Posty: 35
Rejestracja: śr, 25 marca 2015 15:45

korekta podstawy emer.-rent

Post autor: Kasia » pn, 30 listopada 2015 11:20

Witam
ZUS przysłał mi pismo, że jeden z naszych byłych pracowników w miesiącu wrześniu przekroczył podstawę em-rent z powodu podjęcia pracy u drugiego pracodawcy. Wrzesień był ostatnim miesiącem pracy tej osoby u nas.
Chciałabym zrobić korektę do wrześniowej listy płac, jednak program wylicza mi jakieś dziwne rzeczy - minusuje większość składników. Na aktualnym zatrudnieniu wpisałam kwotę przekroczenia przysłaną przez ZUS i jak poprawiam listę wrześniowa to wszystko oblicza mi dobrze. Problem pojawia się w sytuacji kiedy chcę zrobić listę korygującą. Chciałabym poprawić w programie przy składnikach wynagrodzeń jak mają się zachowywać na liście korygującej, ale niestety do wyboru mam tylko listę wyrównującą. Czy ktoś wie w czym może tkwić problem?
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: korekta podstawy emer.-rent

Post autor: NA » pn, 30 listopada 2015 13:18

Na liście korygującej, przy poszczególnych składnikach, których wartość była na liście korygowanej wpisywana ręcznie, należy wpisać w wartości zadanej te same kwoty, co na liście korygowanej. W ten sposób program będzie widzieć, że wartość zadana danego składnika powinna rzeczywiście wynosić tyle samo co na liście pierwotnej i wówczas na liście korygującej nie powinno w wartości wyliczonej wstawiać wartości ujemnej. Jeśli zaś chodzi o składniki wyliczające wartość według zadanej definicji, to mechanizm listy korygującej sam wylicza odpowiednią wartość, w zależności od zmian wprowadzonych pracownikowi po zrobieniu listy pierwotnej i nie da się ręcznie zmieniać ich wartości na liście korygującej.
ODPOWIEDZ