Pracownik zwolniony ze swiadczenia pracy, ZLA + Alarm

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
SylwiaR
Posty: 10
Rejestracja: ndz, 27 grudnia 2015 12:22

Pracownik zwolniony ze swiadczenia pracy, ZLA + Alarm

Post autor: SylwiaR » ndz, 27 grudnia 2015 12:33

Witam

Z gory przeprasszam jak temat byl poruszony ale jestem tu nowa i z programem calkiem zielona a trafilam prosto w same pieklo kadrowe i balagan.

Mam pracownice ktora do 26 jest na wypowiedzeniu naczy byla. Podpisano z nia oswiadczenie ze nie bedzie swiadczyla pracy. Pytanie mam teraz o wyplate czy nalezy cos zmienic w programie robiac jej wyplate czy bedzie to normalna wyplata bo ktos mi wspomnial ze bedzie to wyplata jak za urlop?

I drugie pytanko gdzie sie wprowadza ZLA? albo czy program sam ustala podstawe? Pracownik w 1 mc pracy przyniosl mi ZLA wiem ze podstawa bedzie przewidziane jego wynagrodzenei za ten mc mam mu to wprowadzic recznie? I czy mozna potem wydrukowac karte zasilkowa by podpiac pod ZLA bo nie moge tego znalezc?

Czy program informuje o konczych sie komus badaniach czy musze sama to sledzic?

Dziękuje
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Pracownik zwolniony ze swiadczenia pracy, ZLA + Alarm

Post autor: NA » pn, 28 grudnia 2015 9:56

Kwestię przyjęcia odpowiedniego sposobu wyliczenia kwoty tego wynagrodzenia pozostawię już Pani. Można zrobić listę wynagrodzeń podstawowych (chyba, że samodzielnie zdefiniowano jakąś inną listę do takich wypłat) i wpisać wartość składnika.

ZLA wprowadza się w ewidencji zwolnień lekarskich (ikona łóżka z plusem). Program sam wylicza odpowiednią podstawę i należny zasiłek (lub wynagrodzenie chorobowe). Jeśli jest to zwolnienie w pierwszym miesiącu pracy, to powinien wyliczyć wartość z bieżącego miesiąca. Przykładowo, dla płacy zasadniczej weźmie wartość z angażu. Nic ręcznie nie trzeba wprowadzać oprócz okresu zwolnienia, rodzaju i serii (zazwyczaj). Wydruki dostępne są po kliknięciu na ikonę drukarki (stojąc na wybranym zwolnieniu).

Program może informować o kończących się badaniach. Należy mieć włączoną opcję w menu "ustawienia/ustawienia kadrowe" w zakładce "Autosprawdzanie". Przy uruchomieniu programu może wówczas zgłaszać stosowną informację. Bardziej szczegółowo jest to opisane w instrukcji, która powinna się pojawić na ekranie po wciśnięciu przycisku "F1" (w zależności od tego w którym oknie się stoi - od razu na dany temat).
SylwiaR
Posty: 10
Rejestracja: ndz, 27 grudnia 2015 12:22

dot. umowy zlecenie 2016

Post autor: SylwiaR » wt, 29 grudnia 2015 12:28

a jak wyglada sprawa umow zlecen 2016 jakie zasadnicze zmiany nastepuja jesli chodzi o te umowy? Czy cos nalezy zmienic w programie bo musimy zrobic umowe od 3 stycznia juz dla pracownika? do 31 stycznia i teraz nie wiem jak sie za to zabrac
magda_
Posty: 283
Rejestracja: pt, 05 kwietnia 2013 14:58

Post autor: magda_ » wt, 29 grudnia 2015 15:03

wszystko zależy czy ta osoba ma inny tytuł do ubezpieczeń.
jeśli nie osiąga minimalnego 1850,00 to musisz ją zgłosić do ubezpieczeń społecznych, jeśli ma minimalne to tylko do zdrowotnego.
Masz 7 dni na zgłoszenie, czyli do 10 stycznia na spokojnie możesz ją zgłosić do ZUS.
SylwiaR
Posty: 10
Rejestracja: ndz, 27 grudnia 2015 12:22

Post autor: SylwiaR » pn, 04 stycznia 2016 8:22

no wlasnie nei ma innego tytulu pytam bo nie wiem czy od 2016 cos sie mialo pozmieniac ok to zglaszam do wszystkiego dzieki :)
ODPOWIEDZ