Opieka na dziecko w 2016

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
agnieszka_ng
Posty: 31
Rejestracja: śr, 20 stycznia 2016 9:28

Post autor: agnieszka_ng » śr, 20 stycznia 2016 14:13

no właśnie mamy zmienne składniki wynagrodzenia
magda_
Posty: 283
Rejestracja: pt, 05 kwietnia 2013 14:58

Post autor: magda_ » śr, 20 stycznia 2016 14:29

agnieszka_ng pisze:no właśnie mamy zmienne składniki wynagrodzenia

Co nie zmienia faktu że płaca zasadnicza w pełnej wysokości plus składniki zmienne wynagrodzenia wypłacane w miesiącu wykorzystania opieki.
I właśnie zmienne składniki wynagrodzenia podzielone przez ilość godzin faktycznie przepracowanych w danym miesiącu.
agnieszka_ng
Posty: 31
Rejestracja: śr, 20 stycznia 2016 9:28

Post autor: agnieszka_ng » śr, 20 stycznia 2016 14:57

magda_ pisze:
agnieszka_ng pisze:no właśnie mamy zmienne składniki wynagrodzenia

Co nie zmienia faktu że płaca zasadnicza w pełnej wysokości plus składniki zmienne wynagrodzenia wypłacane w miesiącu wykorzystania opieki.
I właśnie zmienne składniki wynagrodzenia podzielone przez ilość godzin faktycznie przepracowanych w danym miesiącu.
To nie rozumiem, dlaczego w takim bądź razie program przelicza mi dwa razy. Najpierw w płacy zasadniczej a później osobno w urlop godz. opieki na dzieckiem. A urlop ze zmiennych składników powinno być 0, a przelicza mi płacę zasadniczą jako 4 godziny.
magda_
Posty: 283
Rejestracja: pt, 05 kwietnia 2013 14:58

Post autor: magda_ » śr, 20 stycznia 2016 15:23

magda_ pisze:pracownik wykorzystuje opiekę w godzinach

13.01.2016 - korzystał z 3 godzin opieki
na karcie pracy widnieje że przepracował 8 godzin pomimo że jest mała ikonka opieki w tym dniu. Czas pracy 152 godziny a powinno być 149


Przy symulacji listy plac za styczeń, pracownik ze stałym miesięcznym wynagrodzeniem ma doliczone wynagrodzenie za te 3 godziny jako nadgodziny.

Być może masz taką sytuację jak opisałam wcześniej
Błąd w programie polega na tym, że jeśli pracownik wykorzystał 3 godziny opieki na dziecko, to program wylicza:
Płacę zasadniczą - pełna wysokość - ok
Nadgodziny - kwota za 3 godziny opieki - i tu jest błąd, bo program opiekę liczy jako nadgodziny tylko nie dolicza dodatku 50%, więc niewiadomo jako jakie nadgodziny to liczy. A powinno być ZERO.
I z powodu tego błędu trzeba ręcznie poprawiać czas pracy, wpisać czas pomniejszony o godziny opieki i sprawdzić czy nie naliczył wynagrodzenia za nadgodziny.

Ten błąd nie występuje gdy pracownik korzysta z opieki na dni. Wtedy wszystko jest ok i wynagrodzenie i czas pracy.
agnieszka_ng
Posty: 31
Rejestracja: śr, 20 stycznia 2016 9:28

Post autor: agnieszka_ng » czw, 21 stycznia 2016 11:25

no właśnie, na początku tak właśnie mi naliczał jak nadgodziny i trzeba ręcznie wszystko zmieniać. Na razie to jest jeden przypadek, ale za chwilę będzie takich przypadków coraz więcej, a ja mam około 700 pracowników i pilnuj przy każdym czy dobrze oblicza. Maskara jakaś. Czy naprawdę nie można tego zrobić, żeby program obliczał poprawnie.
ODPOWIEDZ