Sterownik / Certyfikat / Podpis Elektroniczny

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
L0pez
Posty: 5
Rejestracja: śr, 30 października 2019 13:05

Sterownik / Certyfikat / Podpis Elektroniczny

Post autor: L0pez » śr, 15 stycznia 2020 12:12

Próbuję skorzystać z e-deklaracji. PIT-y w dzienniku są, wszystko działa, nie mogę tylko podpisać.

Karta z firmy Certum Asseco.

Zgodnie z instrukcją w Środowisko -> Inne -> Sterownik, lupy użyłem, każdą z 6 podanych przez lupe przetestowałem(wyłączałem program pomiędzy testami każdej ze ścieżek), za każdym razem "błąd sterownika". Dodam, że ścieżki które "lupa" automatycznie wykrywała pokrywały się z tymi z instrukcji i tematu w FAQ.

Proszę o sugestie w czym może jeszcze tkwić problem, lub, jeśli nie uda mi się tego rozwiązać, to czy istnieje jeszcze jakaś możliwość poza drukowaniem x PIT-ów i podpisywaniem ich ręcznie?

~Edit
Dodam, że mimo "błedu sterownika", to po wybraniu jakiegos PIT-u z dziennika, tabela "Certyfikat do podpisu dokumentu (Karta elektroniczna)" jest aktywna(nie jest "wyszarzona"), więc chyba wykrywa, że jakiś certyfikat jest zainstalowany.
Choć po kliknięciu "Wybierz certyfikat" wyskakuje komunikat, by upewnić się, czy karta jest podłączona. Jest.
Ostatnio zmieniony śr, 15 stycznia 2020 12:31 przez L0pez, łącznie zmieniany 1 raz.
morfeo1981
Posty: 36
Rejestracja: wt, 09 grudnia 2014 17:28

Re: Sterownik / Certyfikat / Podpis Elektroniczny

Post autor: morfeo1981 » śr, 15 stycznia 2020 12:28

W nawiązaniu do ostatniego - można wysłać przez e deklaracje :) https://www.podatki.gov.pl/pit/e-deklar ... ow/#PIT-11
L0pez
Posty: 5
Rejestracja: śr, 30 października 2019 13:05

Re: Sterownik / Certyfikat / Podpis Elektroniczny

Post autor: L0pez » śr, 15 stycznia 2020 16:05

"Rozwiązane", wrzucam na wypadek gdyby ktoś w przyszłości miał podobny problem.


Sterownik "C:\Windows\System32\cryptoCertum3PKCS.dll", był poprawny, a właściwie najpoprawniejszy, bo komunikat "błąd sterownika" nadal wyskakuje ale z lekkim opóźnieniem.

Po kliknięciu w "Certyfikat do podpisu dokumentu (Karta elektroniczna)" wyskakuje komunikat, by kliknac "Ok" dopiero kiedy karta bedzie podlaczona.(Mimo, że jest)
Ale po paru sekundach juz pojawia się Certyfikat i mozna podpisać dokument.
ODPOWIEDZ