Dane do naliczeń

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
jolik
Posty: 17
Rejestracja: pn, 28 października 2019 18:26

Dane do naliczeń

Post autor: jolik » czw, 06 lutego 2020 22:49

Mógłby mi ktoś wyjaśnić na jakiej zasadzie działają dane do naliczeń?
Dane do naliczeń importowane są z programu rozliczającego czas pracy kierowców w systemie równoważnym 3 miesięcznym.
Raz na kwartał jest wyrównanie nadgodzin oraz ryczałtów, które nie mają wpływu na urlop jako składniki 3-miesięczne.
1.Czy trzeba importować dane za każdy miesiąc, czy wystarczy tylko w miesiącach wyrównania?
2. Czy co miesiąc trzeba importować godziny pracy?
3. Czy jak importujemy dane np od 01.02.2020 do 29.02.2020 to poprzednie zerujemy, czy nie ma to znaczenia dla poprawności wyliczeń.
Jak to ogarnąć żeby uniknąć błędów i żeby nie trzeba było za każdym razem sprawdzać każdego pracownika ręcznie wykliczeń?
Wydaje mi się że lepiej zaciągać dane w każdym miesiącu bo może ktoś np kończyć pracę i będzie wyrównanie wcześniej. Chyba że dane takiej osoby ekstra zaciągniemy oprócz godzin. Może jest wśród forumowiczów jakiś specjalista, który mógłby mi przybliżyć temat.
4.Jak ustawić w składniku wynagrodzeń wyrównania kwartalne? Do podstawy urlopu nie wchodzą a do podstawy ekwiwalentu wart.wylicz.z 12 mies.?
Będę wdzięczna za każdą pomoc.
Czy można uzyskać gdzieś pomoc w tworzeniu arkusza excell służącego do importu danych krok po kroku?
Czy to się importuje poprzez inne ewidencje?
Awatar użytkownika
Staszek
 
Posty: 107
Rejestracja: wt, 26 października 2010 15:05
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Dane do naliczeń

Post autor: Staszek » pt, 07 lutego 2020 8:12

W takiej sytuacji należałoby przeprowadzić rzetelne wdrożenie.
ODPOWIEDZ