Wysyłka zabezpieczonych hasłem dokumentów do pracowników

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
maksimus
Posty: 159
Rejestracja: śr, 13 lipca 2011 23:32
Lokalizacja: Chełm

Wysyłka zabezpieczonych hasłem dokumentów do pracowników

Post autor: maksimus » czw, 05 marca 2020 16:23

Jak należy skonfigurować wszelkie ustawienia w programie, aby móc wysyłać do pracowników dokumenty zabezpieczone hasłami.
Obecnie na każdym pracowniku w oknie Pracownicy -> Pozycja -> Udostępnianie mam wpisane indywidualne hasło pracownika (dla każdego inne). W oknie Firmy -> Dokumenty zaznaczone mam "Użyj haseł przy wysyłaniu dokumentów" (to hasło nie jest wpisane, ponieważ chcę, aby przy wysyłce podstawiało się hasło ustalone dla każdego pracownika, a nie jedno "przypisane" do firmy.

Załóżmy taką sytuację: Chcę wysłać korektę PIT-11 do pracownika, która znajduje się w dzienniku (z nadanym numerem referencyjnym dokumentu w poz. 2). Pracownicy posługują się różnymi adresami e-mail (prywatnym i służbowym). Uzgodnione jest z nimi, że dokumenty wysyłane w trakcie trwania zatrudnienia trafiają na adres służbowy, a po ustaniu zatrudnienia na adres prywatny. Gdzie wpisać ten służbowy adres e-mail, żeby usprawnić wysyłkę dokumentów (adresy prywatne wpisane są w oknie Pracownicy -> Adresy, czyli tam, gdzie znajdują się dane teleadresowe pracownika. Czy wogóle możliwa jest wysyłka zahasłowanych (indywidualnym hasłem pracownika) dokumentów bezpośrednio z dziennika, czy należy najpierw zapisać gdzieś na dysku ten dokument, zabezpieczyć hasłem i dopiero wysłać?

Proszę o dokładną instrukcję postępowania w takim przypadku.
Awatar użytkownika
Staszek
 
Posty: 107
Rejestracja: wt, 26 października 2010 15:05
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Wysyłka zabezpieczonych hasłem dokumentów do pracowników

Post autor: Staszek » pt, 06 marca 2020 8:54

Adres e-mail służbowy można wpisać w Aktualnym zatrudnieniu na zakładce Inne. Zabezpieczyć hasłem można tylko dokument w formacie pdf. E-deklaracji (format xml) z numerem referencyjnym nie można zabezpieczyć hasłem.
Czy wogóle możliwa jest wysyłka zahasłowanych (indywidualnym hasłem pracownika) dokumentów bezpośrednio z dziennika
Do dziennika muszą trafić zahasłowane dokumenty w pdf. Należy te do wysyłki podświetlić, następnie w dzienniku prawy klawisz myszy i wybieramy Podświetlenia - Wyślij maile do pracowników.
twojcz
Posty: 13
Rejestracja: pt, 02 września 2011 14:54

Re: Wysyłka zabezpieczonych hasłem dokumentów do pracowników

Post autor: twojcz » pt, 06 marca 2020 13:17

Seryjne drukowanie jest dostępne w R2Platniku.
ustawienia > ustawienia kadrowe > dokumenty
Proszę zaznaczyć : dołącz wydruk PDF
Następnie :
W okna>dziennik jest ikonka "seryjne E-dokumenty" (obok znaku zapytania)
ODPOWIEDZ