e-deklaracje Pit 11

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
aniuta
Posty: 8
Rejestracja: wt, 18 listopada 2014 15:56

Re: Błąd przy drukowaniu potwierdzenia UPO

Post autor: aniuta » wt, 27 stycznia 2015 22:03

bs pisze:
aniuta pisze:Witam,
Udało mi się wysłać e-deklaracje PIT-4R oraz PIT-11. Potwierdzenie pobrałam. Mam jednak problem z wydrukowaniem potwierdzenia. Pojawia się błąd:
Wystąpił nieznany błąd
(An invalid character was found in text content
line: 57
<NazwaPodmiotuPrzyjmujacego>Minister)

Poradziłam sobie kopiując numer referencyjny do druku UPO w Acrobat, ale jest połowiczne rozwiązanie. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
AM
Prawdopodobnie wysłałaś PIT ze starej wersji programu, najpewniej PIT11 w wersji 20 a PIT4R w wersji 4, w samym XML można podejrzeć jaki formularz został wysłany.
Nie jest do końca jasne, czy bramka stare pity przyjmuje i co się z nimi dalej dzieje jeśli UPO dało się pobrać.

PODKREŚLAMY!!! PIT należy generować i wysyłać zawsze z najnowszej wersji programu - przynajmniej tej wydanej 5 stycznia 2015
Dziękuję, zaktualizowałam program i teraz da się wydrukować potwierdzenia z programu pomimo wysyłki na starszych formularzach. O dziwo, bramka przyjęła formularze :)
Awatar użytkownika
bs
 
Posty: 248
Rejestracja: pn, 22 grudnia 2008 15:00

Re: Błąd przy drukowaniu potwierdzenia UPO

Post autor: bs » śr, 28 stycznia 2015 8:39

aniuta pisze:
bs pisze:
aniuta pisze:Witam,

Udało mi się wysłać e-deklaracje PIT-4R oraz PIT-11. Potwierdzenie pobrałam. Mam jednak problem z wydrukowaniem potwierdzenia. Pojawia się błąd:
Wystąpił nieznany błąd
(An invalid character was found in text content
line: 57
<NazwaPodmiotuPrzyjmujacego>Minister)

Poradziłam sobie kopiując numer referencyjny do druku UPO w Acrobat, ale jest połowiczne rozwiązanie. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
AM
Prawdopodobnie wysłałaś PIT ze starej wersji programu, najpewniej PIT11 w wersji 20 a PIT4R w wersji 4, w samym XML można podejrzeć jaki formularz został wysłany.
Nie jest do końca jasne, czy bramka stare pity przyjmuje i co się z nimi dalej dzieje jeśli UPO dało się pobrać.

PODKREŚLAMY!!! PIT należy generować i wysyłać zawsze z najnowszej wersji programu - przynajmniej tej wydanej 5 stycznia 2015
Dziękuję, zaktualizowałam program i teraz da się wydrukować potwierdzenia z programu pomimo wysyłki na starszych formularzach. O dziwo, bramka przyjęła formularze :)
Mamy informację od klientów, że US każe wysłać korektę na nowym formularzu, mamy podejrzenie, że zależy to od US.
<i>zanim zapytasz naciśnij F1</i>
Awatar użytkownika
bs
 
Posty: 248
Rejestracja: pn, 22 grudnia 2008 15:00

Re: Seryjny podpis elektroniczny

Post autor: bs » śr, 28 stycznia 2015 8:42

Monsz_ pisze:W wersji podstawowe jest "Seryjny podpis elektroniczny".

Z podpisaniem nie było problemu, ale jak kliknąłem "Drukuj PIT-11" Program wyświetlił komunikat "Brak PIT-11" pomimo, że takie dokumenty są na liście. Komunikat pojawia się niezależnie czy dokumenty są już odpisane czy jeszcze przed podpisaniem ;(

Jak w tym oknie wydrukować dokumenty przed wysłaniem ?


Poza tym czy jest możliwość dokonania wydruku formularzy podatkowych już po wysyłce w taki sposób by na druku nadrukowywany był numer przesyłki nadawany przez MF (w taki sposób są drukowane formularze wysłane przez aktywne druki PDF MF).

Piotr
w nowej wersji będzie poprawione drukowanie pitów z e-deklaracji, łącznie z możliwością drukowania po podpisaniu
<i>zanim zapytasz naciśnij F1</i>
ODPOWIEDZ