e-deklaracje Pit 11

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Fal@
Posty: 192
Rejestracja: pn, 13 lutego 2006 14:42

e-deklaracje Pit 11

Post autor: Fal@ » śr, 10 września 2008 11:03

"Kto może składać e-deklaracje?

System e-Deklaracje umożliwia od 1 stycznia 2008 r. składanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną każdemu podatnikowi i płatnikowi. Dotychczas z tej możliwości mogli skorzystać tzw „duzi podatnicy”, tj. podmioty, których roczne przychody netto przekraczają równowartość 5 mln euro, rozliczające się w wyspecjalizowanych urzędach skarbowych. Od stycznia taką możliwość ma każdy. Musi tylko posiadać certyfikat kwalifikowany oraz zgłosić do urzędu skarbowego zamiar składania deklaracji w tej formie. "

Niektórzy z nas mają już certyfikaty.
Czy będzie możliwość wysyłania bezpośrednio z programu Pit 11?
lub do programu który prześle go do U.S. ( coś w rodzaju Płatnika który przesyła do ZUS- w waszym programie komunikacja z Płatnikiem działa bardzo dobrze :lol: )
:lol: Fal@
Awatar użytkownika
Mariusz
 
Posty: 85
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 13:19
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Mariusz » pn, 03 listopada 2008 12:35

______________________________
F1 bywa pomocne.
Awatar użytkownika
jurek
 
Posty: 13
Rejestracja: pt, 29 grudnia 2006 15:09
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: jurek » wt, 10 lutego 2009 12:17

wersja 3.xx R2płatnika umożliwia podpis i wysyłkę deklaracji PIT-11 w formie elektronicznej, w serii PRO można dodatkowo podpisać i wysłać PIT-11 seryjnie dla wszystkich pracowników (a nie jak w wersji standard każdą deklarację oddzielnie)
kalina
Posty: 1
Rejestracja: czw, 04 grudnia 2014 13:14

Tworzenie i wysyłka e-deklaracji

Post autor: kalina » czw, 04 grudnia 2014 13:19

Dzień dobry,

Jestem od niedawna użytkownikiem programu R2PłatnikPRO i nowym użytkownikiem tut. forum.
Co należy ustawić w programie, by móc wysyłać e-deklaracje?
Czy jest jakaś instrukcja krok po kroku jak się takie e-deklaracje wysyła?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bs
 
Posty: 248
Rejestracja: pn, 22 grudnia 2008 15:00

Post autor: bs » czw, 04 grudnia 2014 14:30

na forum w często zadawanych pytaniach jest instrukcja :
http://www.reset2.pl/forum/viewtopic.php?t=991

w pomocy w sekcji E-deklaracje jest też opisane
(wyszukać można hasła e-deklaracje w pomocy lub ze spisu tematów wybrać:
INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA→ROZLICZENIA KOŃCOWE→e-Deklaracje ) do samej pomocy dostajemy się przez F1 w każdym oknie albo poprzez główne Menu → Pomoc → Instrukcja obsługi
<i>zanim zapytasz naciśnij F1</i>
Beania
Posty: 170
Rejestracja: wt, 04 lutego 2014 13:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Beania » czw, 11 grudnia 2014 11:41

Czy można jednak jakoś wyeksportować PIT-y pracowników z R2Płatnika do programu e-deklaracje? Chodzi o to, że rozliczeniami PIT zajmuje się tylko księgowość a R2Płatnik obsługiwany jest tylko w kadrach... Zresztą przy wersji Standard można będzie się zaklikać na śmierć, jeśli się ma ponad setkę pracowników...
Awatar użytkownika
Staszek
 
Posty: 107
Rejestracja: wt, 26 października 2010 15:05
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Staszek » czw, 11 grudnia 2014 12:02

Należałoby rozważyć zakup programu R2PłatnikPRO.
Beania
Posty: 170
Rejestracja: wt, 04 lutego 2014 13:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Beania » czw, 11 grudnia 2014 12:43

Dobrze :) To swoją drogą :)
Jednak chodzi o coś innego - gł. księgowa jest odpowiedzialna za rozliczenia podatkowe. Jeśli kadrowa otrzyma pełnomocnictwo dot. e-deklaracji - to ona będzie ciągana do US. Dlatego zapytałam, czy jest jakaś możliwość eksportu do programu e-deklaracje? Wersja PRO chyba raczej nie załatwia tego problemu...
aniuta
Posty: 8
Rejestracja: wt, 18 listopada 2014 15:56

Błąd przy drukowaniu potwierdzenia UPO

Post autor: aniuta » pt, 23 stycznia 2015 22:19

Witam,
Udało mi się wysłać e-deklaracje PIT-4R oraz PIT-11. Potwierdzenie pobrałam. Mam jednak problem z wydrukowaniem potwierdzenia. Pojawia się błąd:
Wystąpił nieznany błąd
(An invalid character was found in text content
line: 57
<NazwaPodmiotuPrzyjmujacego>Minister)

Poradziłam sobie kopiując numer referencyjny do druku UPO w Acrobat, ale jest połowiczne rozwiązanie. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
AM
Beania
Posty: 170
Rejestracja: wt, 04 lutego 2014 13:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Beania » pt, 23 stycznia 2015 23:49

Beania pisze:Dobrze :) To swoją drogą :)
Jednak chodzi o coś innego - gł. księgowa jest odpowiedzialna za rozliczenia podatkowe. Jeśli kadrowa otrzyma pełnomocnictwo dot. e-deklaracji - to ona będzie ciągana do US. Dlatego zapytałam, czy jest jakaś możliwość eksportu do programu e-deklaracje? Wersja PRO chyba raczej nie załatwia tego problemu...
Daliśmy radę :) Będziemy eksportować do modułu e-Deklaracje Symfonii.
Beania
Posty: 170
Rejestracja: wt, 04 lutego 2014 13:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Beania » pn, 26 stycznia 2015 8:19

Jednak jest jeden problem - wszystkie pozycje (PIT-y) mają taką samą nazwę dokumentu: PIT-11.
Zapisanie każdego jako oddzielny plik xml rodzi konieczność ręcznej zmiany wszystkich nazw. Przydałaby się bardzo jeszcze dwie zmiany - by nazwy dokumentów w dzienniku tworzone były na podstawie nazwy deklaracji z nazwiskiem i imieniem pracownika oraz eksport wszystkich pozycji z dziennika do plików xml na podstawie tych nazw w dzienniku (imiennych) - by się od siebie różniły.
Awatar użytkownika
bs
 
Posty: 248
Rejestracja: pn, 22 grudnia 2008 15:00

Re: Błąd przy drukowaniu potwierdzenia UPO

Post autor: bs » pn, 26 stycznia 2015 8:45

aniuta pisze:Witam,
Udało mi się wysłać e-deklaracje PIT-4R oraz PIT-11. Potwierdzenie pobrałam. Mam jednak problem z wydrukowaniem potwierdzenia. Pojawia się błąd:
Wystąpił nieznany błąd
(An invalid character was found in text content
line: 57
<NazwaPodmiotuPrzyjmujacego>Minister)

Poradziłam sobie kopiując numer referencyjny do druku UPO w Acrobat, ale jest połowiczne rozwiązanie. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
AM
Prawdopodobnie wysłałaś PIT ze starej wersji programu, najpewniej PIT11 w wersji 20 a PIT4R w wersji 4, w samym XML można podejrzeć jaki formularz został wysłany.
Nie jest do końca jasne, czy bramka stare pity przyjmuje i co się z nimi dalej dzieje jeśli UPO dało się pobrać.

PODKREŚLAMY!!! PIT należy generować i wysyłać zawsze z najnowszej wersji programu - przynajmniej tej wydanej 5 stycznia 2015
<i>zanim zapytasz naciśnij F1</i>
ania1
Posty: 1
Rejestracja: pn, 26 stycznia 2015 21:59

seryjne wysyłanie pit 11

Post autor: ania1 » pn, 26 stycznia 2015 22:02

czy tylko wersja PRO zapewnia seryjne wysyłanie?
Awatar użytkownika
bs
 
Posty: 248
Rejestracja: pn, 22 grudnia 2008 15:00

Post autor: bs » wt, 27 stycznia 2015 14:40

proszę sprawdzić w najnowszej wersji programu, w dzienniku pod prawym klawiszem myszy, w menu powinna być opcja
Seryjne e-dokumenty
<i>zanim zapytasz naciśnij F1</i>
Monsz_
Posty: 34
Rejestracja: pt, 02 grudnia 2011 14:28

Seryjny podpis elektroniczny

Post autor: Monsz_ » wt, 27 stycznia 2015 20:22

W wersji podstawowe jest "Seryjny podpis elektroniczny".

Z podpisaniem nie było problemu, ale jak kliknąłem "Drukuj PIT-11" Program wyświetlił komunikat "Brak PIT-11" pomimo, że takie dokumenty są na liście. Komunikat pojawia się niezależnie czy dokumenty są już odpisane czy jeszcze przed podpisaniem ;(

Jak w tym oknie wydrukować dokumenty przed wysłaniem ?


Poza tym czy jest możliwość dokonania wydruku formularzy podatkowych już po wysyłce w taki sposób by na druku nadrukowywany był numer przesyłki nadawany przez MF (w taki sposób są drukowane formularze wysłane przez aktywne druki PDF MF).

Piotr
ODPOWIEDZ