Wysyłanie załączników przy e-deklaracjach

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
jarek
Posty: 2
Rejestracja: pt, 29 kwietnia 2011 12:22

Wysyłanie załączników przy e-deklaracjach

Post autor: jarek » pt, 29 kwietnia 2011 12:30

Witam.
Czasami bywa , że do deklaracji składanej elektronicznie trzeba dołączyć pismo np: o przeksięgowanie kwot z VAT na PIT.Do tej pory robiliśmy to w ten sposób , że deklaracje szły elektronicznie , pisma natomiast raz w miesiącu lądowały w US dowożone osobiście.Tymczasem w rozmowie z urzędniczką z US dowiedziałem się , że dochodzą do nich deklaracje VAT wraz załączonymi pismami.Szukam w programie i nie mogę znaleźć takiej funkcji.Jest ona gdzieś ? Jeśli nie ma to czy w planach jest?

Jarek
Grażula
Posty: 77
Rejestracja: wt, 28 listopada 2006 18:00

Post autor: Grażula » pt, 29 kwietnia 2011 12:40

Tak, bardzo by się przydało !
Awatar użytkownika
hadassa
 
Posty: 160
Rejestracja: wt, 04 maja 2010 10:47
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: hadassa » pt, 29 kwietnia 2011 15:28

z programu można wydrukować takie załączniki jak ORD-ZU, VAT-ZT, VAT-ZZ, VAD-ZP, to wszystko juz po kliknięciu w ikonkę VAT-7 i na odpowiednim miesiącu kliknięciu drukarki.
Jeżeli chodzi o przeksięgowanie kwot z VAT na PIT, z tego co wiem, jest to dokument i tak generowany ręcznie, nie z programu.
jarek
Posty: 2
Rejestracja: pt, 29 kwietnia 2011 12:22

Post autor: jarek » pt, 06 maja 2011 10:10

O tych załącznikach wspomnianych wyżej-doskonale wiem.
Chodzi mi o pisma dotyczące przeksięgowań.
Przykład:
Jadę do US z deklaracją VAT-7 , do deklaracji podczepiona jest kartka z pismem o przeksięgowanie nadwyżki na dochodówkę.
A teraz wysyłam deklarację via internet , natomiast pisma dołączyć nie mogę.
Wysyłając korektę , jest rubryka w którą wpisać mogę wyjaśnienie dotyczące korekty-identyczna rubryka przydałaby się przy deklaracji.
Zatem? Da radę uczynić coś takiego?
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pt, 06 maja 2011 13:24

jeśli tylko Ministerstwo Finansów dopuści taką możliwość chętnie się z nią zmierzymy
ODPOWIEDZ