R2fk rozpoczęcie księgowania od stycznia

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
krygor
Posty: 6
Rejestracja: czw, 28 stycznia 2010 2:17

R2fk rozpoczęcie księgowania od stycznia

Post autor: krygor » ndz, 01 maja 2011 21:08

Rozpoczynam pracę z programem R2fk. Jestem na etapie tworzenia planu kont, czyli sam początek.
1. Chciałbym spróbować zaksięgować ostatni miesiąc i gdyby obliczenia mi się zgadzały to dopiero wpiszę wszystko od stycznia. Da się tak zrobić?

2. Utworzyłem z grubsza wszystkie konta(również Ustawienia kont) i wygląda to tak:
Obrazek
Nie potrafię tylko wypełnić tych rubryk na zakładkach Rachunek zysków i strat oraz Bilans.
Obrazek
W podręczniku brakuje mi szczegółów jak to poustawiać. Czy dla każdego konta muszę tam coś wybrać? Można tam podopisywać swoje wartości? Czy pomoc w ustawieniu tego wchodzi w zakres możliwości pomocy telefonicznej lub innej zdalnej dla klientów?
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pn, 02 maja 2011 8:29

1. da się jak najbardziej. uzupełnianie informacji mimo zaksięgowanych wpisów z miesięcy następnych jest możliwe

2. albo ustawiamy dla poszczególnych kont (analitycznych) albo ogólnie dla kont syntetycznych (zdecydowanie polecany sposób);
dla poszczególnych kont albo pozostawiamy puste zakładki rzis i bilans, albo wybieramy na którą grupę rzis/bilansu wpływa dane konto/grupa kont
ODPOWIEDZ