Transmisja z R2Faktury

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
ksm
Posty: 65
Rejestracja: czw, 18 stycznia 2007 20:33
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Transmisja z R2Faktury

Post autor: ksm » czw, 19 maja 2011 19:11

Witam,
od dawna korzystam z Państwa książki przychodów i rozchodów, a od niedawna z również korzystam z faktur (R2FKTURY). Jestem dodatkowo MP i płacę VAT kwartalnie. nie zwróciłem uwagi, ale program przy imporcie danych z R2Faktury wstawia 90 dni jako termin rozliczenia VAT i dodaje w terminie, tzn. data_rozliczenia_VAT=data_wystawienia_faktury+90_dni, co powoduje, iż ręcznie muszę korygować wszystkie zaimportowane faktury, co napawa mnie :evil: oraz :cry: i dodatkowo :x. Sprawdzałem ustawienia importu, ale tam nie mam żadnych szans na zaznaczenie czegokolwiek.

Pozdrawiam
ksm
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pt, 20 maja 2011 8:14

jeśli dla Małego Podatnika podstawia "data zapłaty nie później niż 90 dni od daty wystawienia" to chyba dobrze
ksm
Posty: 65
Rejestracja: czw, 18 stycznia 2007 20:33
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: ksm » wt, 24 maja 2011 16:53

Niestety nie jest to do końca poprawne, bo jeśli wystawiam fakturę z dniem 30-07, a dodatkowo ta faktura jest zapłacona w terminie np.13-08, to importując dane w dniu 20-08 powinienem mieć datę rozliczenia VAT na m-c 07, a nie na m-c październik. A ponieważ mam 95% zapłaconych f-r w terminie, to muszę te 95% ręcznie poprawiać w R2Księga, bo są do rozliczenia w następnym kwartale. Tylko niezapłacone f-ry przechodzą do rozliczenia w n-m kwartale.
elephanto
Posty: 38
Rejestracja: śr, 26 stycznia 2011 23:41

Post autor: elephanto » wt, 24 maja 2011 18:03

A skąd tu się październik wziął? Jeżeli fakturę wystawiłeś 30.07, a zapłatę otrzymałeś 13.08, to właśnie tego dnia powstał obowiązek podatkowy w VAT. Akurat zarówno lipiec jak i sierpień są w 3 kwartale, więc niewiele to zmienia w tym konkretnym przypadku.
ksm
Posty: 65
Rejestracja: czw, 18 stycznia 2007 20:33
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: ksm » wt, 24 maja 2011 23:23

No właśnie program ustala datę rozliczenia VAT na październik - stąd wszystkie te posty i konieczność poprawy! Czytaj pierwszy post, gdzie podany jest obecny algorytm programu. Ponadto dla MP nie ma m-ca powstawania obowiązku podatkowego, a kwartał. Decyduje dokładnie data płatności (termin) faktury od MP. Nabywca faktury od MP powinien zapłacić w tym terminie i MP rozlicza to w kwartale, w którym jest ten termin (jeśli rzeczywiście zapłacił) lub w następnym (obowiązkowo) niezależnie od zapłaty.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » śr, 25 maja 2011 13:14

temat zostanie sprawdzony i raczej należy spodziewać się że zostanie to poruszone przy okazji najbliższej aktualizacji programów.
na ten moment poradzić sobie można wpisując jeszcze raz datę zapłąty na zaksięgowanej już fakturze
elephanto
Posty: 38
Rejestracja: śr, 26 stycznia 2011 23:41

Post autor: elephanto » śr, 25 maja 2011 21:49

Aaa... czyli w ogole nie jest brana pod uwage data zaplaty, tylko na sztywno daje date wystawienia +90 dni. Nigdy nie importowalem faktur, o fakturach od MP juz nie wspominajac. Zalozylem, ze program podstawia date zaplaty w tym przypadku, stad moje zdziwienie na temat października.
Jak widzisz ekipa monitorujaca forum czuwa i zapewne wkrotce odpowiednie poprawki sie pojawia.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pn, 06 czerwca 2011 14:22

do pobrania dostępne są aktualizacje z dnia 06-06-2011 programów R2FK, R2Księga i R2Faktury rozwiązujące ewentualne problemy z importem danych

aktualizacje pobieramy z programów poprzez Zbiory - Narzędzia - Aktualizacja programu
ODPOWIEDZ