Jak sprawdzic 100% podatku naliczonego przy strukt. sprzedaz

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
elephanto
Posty: 38
Rejestracja: śr, 26 stycznia 2011 23:41

Jak sprawdzic 100% podatku naliczonego przy strukt. sprzedaz

Post autor: elephanto » sob, 18 czerwca 2011 21:21

Jak moge szybko sprawdzic laczny vat naliczony za dany rok? Mam strukture sprzedazy (wspołczynnik), wiec po zakonczeniu roku nalezy dokonac korekty. Do tego potrzebuje laczny vat naliczony (tak, jakbym mial wspolczynnik 100%) za dany rok zwiazany z zakupami SM; czy jedynym wyjsciem jest zliczanie vatu naliczonego sluzacego sprzedazy mieszanej, przegladajac po kolei rejestry sprzedazy i sumowanie tych wartosci?

Wszedlem w Okna -> Pozycje Ksiegi i tam ustawilem filtr na Cel = sm, ale to z jakiegos powodu pokazywalo rowniez niektore faktury sprzedazne (tj. faktury zakupowe sluzace SM oraz faktury sprzedazne, ktore nie sa ZW). Zalozylem wiec dodatkowy filtr na kolumna <> 7, ale powiem szczerze, ze nie jestem pewien czy wobec takiego "kombinowania" wszystko dobrze poustawialem i czy wszystko mi program pokazuje.
elephanto
Posty: 38
Rejestracja: śr, 26 stycznia 2011 23:41

Post autor: elephanto » ndz, 19 czerwca 2011 12:18

W ramach sprawdzenia, podliczylem sumy z rejestrów zakupow dla SM i wynik zgadzal sie z tym, ktory otrzymalem stosujac filtry z poprzedniego posta.
Tym niemniej, moze przydaloby sie wprowadzic takie zbiorcze zestawienie resjestrow sprzedazy/zakupow? Cos na ksztalt Zestawienia sum miesiecznych dla ksiegi przychodow i rozchodow.
ODPOWIEDZ