E-deklaracje zapisywanie/export w pliku XML

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Andy
Posty: 28
Rejestracja: śr, 21 stycznia 2015 12:13

E-deklaracje zapisywanie/export w pliku XML

Post autor: Andy » pt, 13 lutego 2015 15:18

Czy istnieje możliwość, a jeżeli nie to czy jest szansa w najbliższych miesiącach, żeby w programie R2FK dla biur rachunkowych e-deklaracje, np. VAT, CIT, zapisywać lub wyexportować w pliku lub plikach XML?
Bardzo ułatwiłoby to pracę zwłaszcza przy organizowaniu wysyłki różnych deklaracji w jednej hurtowej paczce.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mallgoska
Posty: 24
Rejestracja: pn, 01 grudnia 2014 8:26
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: mallgoska » pt, 13 lutego 2015 16:11

Witam, istnieje taka możliwość, proszę wejść w e-deklaracje i tam spróbować wydrukować za pomocą podpisu lub danych autoryzujących wysłać e-deklaracje - pojawi się okienko z kodem html i na górze będzie ikonka xml można ją nacisnąć i wtedy plik zostanie wyeksportowany do przeglądarki i można go zapisać jako xml
Andy
Posty: 28
Rejestracja: śr, 21 stycznia 2015 12:13

Post autor: Andy » śr, 25 lutego 2015 20:14

Dziękuję za odpowiedź.
Podana metoda jest dla mnie tak trochę dookoła.
Wg mnie program R2FK dla BR ma bardzo słabo zorganizowany moduł obsługi/zarządzania/wysyłki seryjnej/hurtowej deklaracji na bramkę UBD.
Dlatego chciałem mieć możliwość, niezwłocznie po wygenerowaniu różnych deklaracji, szybkiego dostępu do exportu deklaracji w pliku xml, a następnie obsługę wysyłkę oraz zarządzanie powierzyć osobnemu oprogramowaniu.

Czy w najbliższym czasie planujecie Państwo udoskonalić zarządzanie obsługą e-deklaracji dla BR?
Czy mógłbym złożyć wniosek, żeby również z jednego miejsca R2FK BR mieć możliwość realizowania wysyłki i zarządzania różnymi zatwierdzonymi deklaracjami oraz UPO?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » czw, 26 lutego 2015 8:59

Zawsze chętnie wysłuchamy sensownych propozycji zmian w programie.

Nasuwa się jednak na początek pytanie: czy próbował Pan wysyłać deklaracje z okna firmy, gdzie działa już dla deklaracji vatowskich sensowny moduł podpisywania/wysyłania deklaracji/ pobierania UPO i drukowania UPO?
Może do tej pory korzystał Pan jedynie z wysyłki z konkretnej firmy.

Jeśli chodzi o dopisanie modułu pozwalającego na hurtowe eksportowanie podpisanych xmlów do programu zewnętrznego - nic nie stoi na przeszkodzie aby taki moduł stworzyć. Ale w tym przypadku zachęcamy do kontaktu telefonicznego z działem serwisu FK w celu ustalenia szczegółów m.in. dotyczących terminów i wyceny indywidualnego rozwiązania.

Tel. kontaktowy: 71 37 71 202 wew. 608
Andy
Posty: 28
Rejestracja: śr, 21 stycznia 2015 12:13

Post autor: Andy » pt, 06 marca 2015 15:27

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Zależy mi na dostępie do przeglądania nie tylko deklaracji VAT, ale również CIT i PIT itd. wraz z potwierdzeniami wszystkich firm, jak również każdej firmy z osobna.
I jeszcze jedno pytanie w tym temacie przy funkcjonalności BR w celu kompleksowej organizacji w BR obsługi deklaracji elektronicznych, czy można lub będzie można z programu R2FK wysyłać i również ewidencjonować deklaracje wyeksportowane z innych programów np. w xml?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » czw, 12 marca 2015 8:40

Wiele z tego jest do zrobienia, ale sugerowalibyśmy kontakt indywidualny telefoniczny z działem serwisu

Rozwiązanie raczej dotyczyłoby eksportu danych niż importu i obsługi deklaracji z zewnątrz
ODPOWIEDZ