Koszty uzyskania przychodu

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Bface
Posty: 7
Rejestracja: wt, 25 listopada 2014 21:40

Koszty uzyskania przychodu

Post autor: Bface » pt, 27 marca 2015 12:20

Rozliczam właśnie roczne zeznanie podatkowe. Aby sprawdzić przychody i rozchody generuję raport 'Przychody i rozchody' za rok 2014 i na dole w podsumowaniu mam przychód netto vat i przychód brutto, ale nie wiem z której pozycji mam sczytać koszty uzyskania przychodu. W pozycji stawki mam trzy informacje :np, 23 i razem, i dalej w dół: np, PZ so, PZ bp, PZ bl PZ razem, St so, 10,11,13, ST, RAZEM. Nie wiem która pozycja to koszty uzyskania przychodu netto, przy czym paliwo łącznie z vat rozliczana jest w kosztach i w podsumowaniu kwota z kolumny 'Kwota netto' nie zgadza mi się z kwotą z kolumny 'Kwota brutto' w porównaniu do księgi przychodów i rozchodów. Z której pozycji powinienem odczyta koszty uzyskania przychodu do rozliczenia rocznego? Czy znajdę gdzieś objaśnienie do tego raportu?
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 345
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » pt, 27 marca 2015 14:48

Zamiast zestawienia o nazwie "Przychody i rozchody" proponuję zrobić zestawienie "Sumy miesięczne", gdzie Koszty powinny być równe sumie kolumn 10+11+14.
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze migracji z programów linii R2firma.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
ODPOWIEDZ