Numer NRS (ZUS)

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
maksimus
Posty: 159
Rejestracja: śr, 13 lipca 2011 23:32
Lokalizacja: Chełm

Numer NRS (ZUS)

Post autor: maksimus » czw, 04 stycznia 2018 10:49

Ostatnia aktualizacja programu umożliwia wpisanie nr NRS dla wpłat do ZUS, lecz niestety nie widzę w którym miejscu można ten numer wpisać dla np. spółki z .o.o.
Chyba jednak lepiej byłoby stworzyć miejsce na jego wpisanie w zakładce Firmy, a nie Właściciele :?

Mam też dodatkowy pomysł na wprowadzenie usprawnienia do programu, który mógłby polegać na "zaciąganiu" nr NRS bezpośrednio ze strony https://www.eskladka.pl/ , podobnie jak zaciąganie kontrahentów z GUS. Co Państwo na to?
Awatar użytkownika
Edzia
 
Posty: 122
Rejestracja: wt, 10 listopada 2015 8:47
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Edzia » czw, 04 stycznia 2018 13:38

Od zawsze nasz program rozlicza właścicieli, którzy dodatkowo nie rozliczają się z pracownikami. Natomiast przelewy dla spółek będzie można generować z płatnika ZUS od kwietnia 2018.
maksimus
Posty: 159
Rejestracja: śr, 13 lipca 2011 23:32
Lokalizacja: Chełm

Post autor: maksimus » pt, 05 stycznia 2018 10:26

Edzia pisze:Od zawsze nasz program rozlicza właścicieli, którzy dodatkowo nie rozliczają się z pracownikami. Natomiast przelewy dla spółek będzie można generować z płatnika ZUS od kwietnia 2018.
Z Pani odpowiedzi wynika, że nie przewidujecie wprowadzenia w R2fk miejsca na wpisanie NRS dla spółek. Przyznam szczerze, że trochę tego nie rozumiem. Wiem, że przelewy będzie można generować z Płatnika ZUS, ale korzystanie z tak wielu programów i pamiętanie o tym, co w którym można wygenerować przyprawia o zawrót głowy. Ja osobiście nie korzystam z przelewów w Płatniku, ponieważ ciężko je wyeksportować do pdf (w chwili obecnej nie ma nawet opcji tworzenia przelewów), więc w Waszym programie tworzę wszystkie przelewy (podatki, ZUS) i czasami wysyłam do klienta w jednym pliku pdf.

Sugestia nie była złośliwa. Proszę zwrócić uwagę, że nowych funkcji w programie ciągle przybywa i nawet dla mnie, użytkującej wasz program od 2011 r. poruszanie się w nim zaczyna sprawiać problemy, bo zdarza się, że muszę szukać podstawowych informacji w różnych miejscach programu.
Niektóre ikony funkcjonalne są tak schowane, że trudno je odnaleźć, a powinny być pod ręką, bo często się z nich korzysta.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pt, 05 stycznia 2018 11:26

W programach R2fk i R2księga nie przewidujemy dodawania automatu na obsługę przelewów ZUS za spółki. Automat taki wymagałby bowiem od Użytkownika wprowadzania informacji o kwotach ręcznie - brakuje bowiem w programach księgowych informacji dotyczących wyliczonych składek za pracowników.

Inaczej kwestia ma się oczywiście w naszym programie kadrowo-płacowym R2płatnik.
Do tej pory pozwalał on na przygotowanie eksportu składek na podstawie list płac do programu Płatnik ZUS, a także na przygotowanie przelewów w tym zakresie.

W programach księgowych R2księga i R2fk wspomagamy natomiast to co wspomóc możemy - składki ZUS dla osoby prowadzącej działalność.

I taki właśnie podział zostanie zachowany:
R2płatnik - składki za pracowników/spółki
R2księga/R2fk - składki osób fizycznych prowadzących działalność.
maksimus
Posty: 159
Rejestracja: śr, 13 lipca 2011 23:32
Lokalizacja: Chełm

Post autor: maksimus » pt, 05 stycznia 2018 15:16

sławek pisze:W programach R2fk i R2księga nie przewidujemy dodawania automatu na obsługę przelewów ZUS za spółki. Automat taki wymagałby bowiem od Użytkownika wprowadzania informacji o kwotach ręcznie - brakuje bowiem w programach księgowych informacji dotyczących wyliczonych składek za pracowników.
Źle się zrozumieliśmy. Mi nie chodzi o utworzenie automatu do obsługi przelewów do ZUS dla spółek, tylko umieszczenie gdzieś w zakładce "Firmy" miejsca na wpisanie indywidualnego numeru konta w ZUS, żeby nie trzeba go było szukać za każdym razem gdzieś w dokumentach firmowych, aby przepisać do przelewu. Nie przeszkadza mi, że trzeba będzie ten przelew uzupełnić ręcznie, ale bynajmniej miałabym ten numer "pod ręką", chociażby do skopiowania go na druk przelewu ;).
Myślę, że jest to jedna z informacji ściśle związanych z firmą, dlatego moja sugestia, żeby przenieść okienko z numerem konta NRS z zakładki "Właściciele" do zakładki "Firmy" nie była bezpodstawna. Wprowadzając nową firmę do programu uzupełniamy przecież wiele istotnych informacji o niej (nazwę, adres, PKD, formy rozliczeń, numery rachunków bankowych itp.), więc ta informacja w pewnym sensie też jest istotna.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pn, 08 stycznia 2018 15:10

Stworzenie nowego pola do wprowadzenia numeru konta, które potem będzie obsłużone z poziomu przelewu na ZUS dla spółki - to właśnie początek automatyzacji, którego w programach R2księga oraz R2fk nie planujemy na razie wprowadzać.

Automat taki natomiast (zarówno miejsce, jak i obsługa z poziomu przelewu składek ZUS dla spółek) działa w świetnym programie kadrowo-płacowym R2płatnik, do zapoznania się z którym serdecznie zachęcamy.

Czyli jeszcze raz przytaczam podział:

R2płatnik - składki za pracowników/spółki
R2księga/R2fk - składki osób fizycznych prowadzących działalność.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pn, 08 stycznia 2018 15:13

Dodatkowo jeszcze:
nic nie stoi na przeszkodzie, aby utworzyć kontrahenta ZUS, do którego można przypisać na stałe numer rachunku bankowego właściwego dla spółki.

Na takiego kontrahenta będzie można ręcznie stworzyć przelew zwykły = przelew ZUS.
ODPOWIEDZ