Dodawanie nowego konta w 2018 !!!????

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Joart
Posty: 2
Rejestracja: pn, 05 lutego 2018 12:07

Dodawanie nowego konta w 2018 !!!????

Post autor: Joart » pn, 05 lutego 2018 12:16

Zadziała się rzecz co najmniej dziwna.
W 2017 roku miałam konto 401-113- Zużycie materiałów- pozostałe.
W 2018 roku dodałam nowe konto 401-999 Zużycie materiałów -pozostałe, natomiast w koncie 401-113 zmieniłam nazwę" Zużycie materiałów- Wyposażenie do 10 000,00 zł.
No i teraz najlepsze.
Weszłam na plan kont w 2017 roku i co wizę. Mam ZERO zapisów na koncie 401-113. Wszystko przeniosło się na 401-999. Ale DLACZEGO? Przecież ja nie tworzyłam tego konta będąc w 2017 roku.
I dlaczego zapisy mi się automatycznie przeniosły? Oczywiście konto 401-113 tez ma zmienioną nazwę. Czy zapisy się przeniosły bo się nazwa zmieniła? To już nie są ważne numerki tylko nazwa konta ? No co jest grane??????
Programów do księgowania znam 6. I w żadnym nie ma takich hocków. :twisted:
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pn, 05 lutego 2018 14:08

Prosimy jeszcze raz prześledzić wykonywane do tej pory operacje.
Samo z siebie nic się nie dzieje - zmiana nazwy konta nie powoduje "podkradania" zapisów księgowych ani z bieżącego roku, ani z lat poprzednich.

Program działa tak, aby zapisy księgowane na koncie, które posiada wewnętrzny identyfikator (taki nasz programowy Święty Graal), dla którego Użytkownik może przypisać numer konta oraz nazwę konta - na tym koncie były pamiętane, i niezależnie od zmian poczynionych przez Użytkownika - pozostawały przypięte do tego konta.

Jeżeli więc pojawiła się u Pani sytuacja, w której nowe konto "przejęło" zapisy wcześniejszego konta...
Sugerujemy albo prześledzenie samodzielnie dotychczasowych ruchów związanych z przebudową struktury kont,
albo kontakt z serwisem, podczas którego będziemy mogli te ruchy prześledzić wspólnie i dzięki identyfikatorom kont (Graal) rozpoznać jakie zmiany zostały w programie dokonane.
Joart
Posty: 2
Rejestracja: pn, 05 lutego 2018 12:07

Post autor: Joart » pn, 05 lutego 2018 15:17

W środę będę się kontaktowała z serwisem
AndrzejN
Posty: 21
Rejestracja: czw, 14 września 2017 21:59

Post autor: AndrzejN » pt, 09 lutego 2018 17:34

Wygląda mi na taką kolejność wykonanych czynności:
1. Zmiana nr istniejącego konta z N1 na N2 (przy tej operacji wszystkie obroty przeniosły się w "tle").
2. Utworzenie nowego konta o nr N1 (czystego, bez obrotów).

Wg mnie można to łatwo poprawić.
1. Zmienić nazwę N1 na N3 (nie istniejące jeszcze w Planie Kont)/lub usunąć N1
2. Zmienić N2 na N1 (powinno w "tle" przenieść obroty)
3. Zmienić N3 na N2/lub utworzyć N2.

I spokojnie - na weekend
ODPOWIEDZ