typ dokumentu sprzedaży FP

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
jedrzejo1
Posty: 40
Rejestracja: śr, 25 sierpnia 2010 22:49

typ dokumentu sprzedaży FP

Post autor: jedrzejo1 » pn, 21 grudnia 2020 23:06

witam
mam faktury wystawiane do paragonu fiskalnego.
wprowadzam jako sprzedaz i w zakładce JPK-VAT wybieram typ dokumentu sprzedaży FP.
Faktury te nie są ujmowane w rejestrze sprzedazy vat ani w deklaracji. Jak mam wprowadzić fakture do której mam.wystawiony paragon?
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: typ dokumentu sprzedaży FP

Post autor: sławek » wt, 22 grudnia 2020 10:15

Póki co jest to zalecany i wymagany przez Ministerstwo Finansów sposób wykazywania dokumentów - faktury do paragonów, oznaczone typem dokumentu sprzedaży FP w plikach JPK powinny być wykazane jedynie w części ewidencyjnej; dokumenty te nie wpływają na wartość podatku vat w części deklaracyjnej (stąd nie są brane pod uwagę w podsumowaniu rejestrów vat, jednocześnie występując na nich - ponownie - ewidencyjnie).
Wartość podatku vat w części deklaracyjnej powinna zostać podniesiona - co do zasady - dokumentami sprzedaży zbiorczej z urządzeń fiskalnych, wykazywanej osobnym wpisem z zaznaczeniem RO.
ODPOWIEDZ