Podpis elektroniczny - e-deklaracje

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
JuRa
Posty: 7
Rejestracja: śr, 29 sierpnia 2012 11:17

Podpis elektroniczny - e-deklaracje

Post autor: JuRa » śr, 30 stycznia 2013 11:55

Mam problem z podpisaniem Deklaracji podpisem elektronicznym. Pomimo ustawienia prawidłowej ścieżki certyfikatu i podłączeniu karty do komputera, przy próbie wyboru certyfikatu pojawia się komunikat "Przed naciśnięciem OK upewnij się, czy karta z certyfikatem jest podłączona do komputera". Karta jest podłączona, więc gdzie tkwi błąd?
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » czw, 31 stycznia 2013 10:47

Proszę spróbować wygenerować na nowo dokumenty w dzienniku i wyciągnąć i włożyć jeszcze raz kartę. Jeśli problem dalej będzie występował proszę o kontakt telefoniczny z serwisem.
krolmacius1
Posty: 2
Rejestracja: pt, 01 lutego 2013 15:36

Post autor: krolmacius1 » pt, 01 lutego 2013 15:37

Mam ten sam problem i chyba będę musiał skontaktować się z serwisem bo nic innego mi nie pomaga.
Awatar użytkownika
bs
 
Posty: 248
Rejestracja: pn, 22 grudnia 2008 15:00

Post autor: bs » pt, 01 lutego 2013 16:29

Przed przystąpieniem do wysłania e-deklaracji należy upewnić się, czy na komputerze zostało zainstalowane całe niezbędne oprogramowanie służące do obsługi czytnika kart kryptograficznych.
R2płatnik wymaga, aby na dysku znajdował się tzw. sterownik karty, umożliwiający dostęp do znajdującego się na niej certyfikatu. Najprawdopodobniej jest to plik o nazwie CCPkiP11.dll (dla kart z firm KIR oraz Sigillum PCCE) lub cryptoCertumPKCS11.dll albo cryptoCertum3PKCS.dll (dla kart z firmy Certum Unizeto).
Te pliki najszybciej znajdziemy w folderze programu (np Cryptotech, PWPW itp) do obsługi karty na dysku C w Program files lub Program files (x86)

Ścieżka do tego sterownika określana jest w menu Ustawienia - Środowisko na zakładce Inne.
Ponadto, wymagane jest również, aby w systemie operacyjnym był zainstalowany prawidłowo skonfigurowany, mający dostęp do internetu program Internet Explorer.

Po wybraniu pliku dla pewności dobrze jest ponownie uruchomić R2płatnika.
<i>zanim zapytasz naciśnij F1</i>
JuRa
Posty: 7
Rejestracja: śr, 29 sierpnia 2012 11:17

Post autor: JuRa » wt, 05 lutego 2013 15:21

Czy Internet Explorer musi być domyślna przeglądarką?
Awatar użytkownika
bs
 
Posty: 248
Rejestracja: pn, 22 grudnia 2008 15:00

Post autor: bs » wt, 05 lutego 2013 15:53

nie, nie musi być domyślną przeglądarką
<i>zanim zapytasz naciśnij F1</i>
AnnaWie
Posty: 9
Rejestracja: ndz, 01 lipca 2012 15:19

Post autor: AnnaWie » wt, 12 lutego 2013 8:20

Mam podobny problem - oprogramowanie zostało zainstalowane, wskazana odpowiednia ścieżka do certyfikatu i nie działa.
Wybierając certyfikat pojawia się komunikat :Przed nacisnieciem OK upewnij się ...." a nastepnie :
"Nie znaleziono punktu wyjścia procedury ?g_nullNameValuePairs@CryptoPP@@ ....."
Prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu
Awatar użytkownika
bs
 
Posty: 248
Rejestracja: pn, 22 grudnia 2008 15:00

Post autor: bs » wt, 12 lutego 2013 8:33

prawdopodobnie nie ta biblioteka... (proszę napisać jaka została wskazana)
<i>zanim zapytasz naciśnij F1</i>
AnnaWie
Posty: 9
Rejestracja: ndz, 01 lipca 2012 15:19

Post autor: AnnaWie » śr, 13 lutego 2013 7:30

Tak, wskazana została nieodpowiednia ścieżka. Teraz jest dobrze. dziękuję za pomoc.
JuRa
Posty: 7
Rejestracja: śr, 29 sierpnia 2012 11:17

Post autor: JuRa » śr, 13 lutego 2013 9:37

U mnie dalej nie działa. Ścieżka, którą wskazałam to:
"C:\Program Files\CryptoTech\CryptoCard Suite\CCPkiP11.dll"
JuRa
Posty: 7
Rejestracja: śr, 29 sierpnia 2012 11:17

Post autor: JuRa » śr, 13 lutego 2013 9:40

Znalazłam inną ścieżkę i teraz działa.
miki789
Posty: 1
Rejestracja: czw, 14 grudnia 2017 10:06

podpis elektroniczny

Post autor: miki789 » pn, 27 sierpnia 2018 14:54

U mnie standardowo podpisuje się w firmie faktury podpisem elektronicznym, a dzięki temu zdecydowanie wzrosła odpowiedzialność. Podpis elektroniczny wymusza w dużym stopniu dbałość o szczegóły i udoskonalenie kontaktów biznesowych. Podejrzewam, że dzięki temu mamy więcej zleceń nawet od poważnych klientów korporacyjnych. Jeżeli chodzi we wdrożenie to regularnie współpracujemy z netvet.pl. Mają pakiety wdrożenia podpisu elektronicznego dopasowane chyba do dowolnej firmy i konfigurują chyba każde oprogramowanie księgowe, więc to spory plus, jak jesteś zainteresowany.
ODPOWIEDZ