JAK DOKONAĆ KOREKTY LISTY PŁAC PO WYPŁACIE WYN.CHOROB.

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Asia102
Posty: 3
Rejestracja: czw, 06 sierpnia 2009 6:25

JAK DOKONAĆ KOREKTY LISTY PŁAC PO WYPŁACIE WYN.CHOROB.

Post autor: Asia102 » czw, 06 sierpnia 2009 6:37

Witam!!! Mam taki problem, z którym nie bardzo mogę sobie poradzić. Otóż pracownik uległ wypadkowi przy pracy i otrzymał 37 dni L-4. Jesteśmy małym zakładem więc nie mamy uprawnień do wypłaty zasiłku chorobowego. Jednak aby pracwnik długo nie czekał z wypłatą Pracodawca kazał naliczyć wynagrodzenie chorobowe za 33 dni zwolnienia w wysokości 80 %. Gdy Zus uznał zdarzenie za wypadek przy pracy kazał nam zaliczyć wypłacone wynagrodzenie w ciężar składek. Pracownikowi muszę więc zwrócić składkę na ubezpieczenie zdrowotne. Księgowość kazała mi skorygować listę płac z wynagrodzeniem chorobowym jako lista ze znakiem -. Nie wiem jak dokładnie mam zrobić tą korektę. Czy ktoś miał podobną sytuację??? Bardzo proszę o pomoc. :cry:
ja
Posty: 26
Rejestracja: śr, 27 czerwca 2007 15:34

Post autor: ja » czw, 06 sierpnia 2009 14:19

Za instrukcją obsługi:

"Wprowadzone zwolnienie w karcie zasiłkowej anulujemy, czyli zaznaczamy opcję Anuluj to zwolnienie (w ten sposób umożliwimy na dodatkowy wpis w karcie zasiłkowej za ten sam okres)

Za ten sam okres wprowadzamy zwolnienie z tym samym rodzajem nieobecności (żeby wyksięgować kwoty z niepoprawnie wprowadzonego rodzaju nieobecności), w nowo wprowadzonym wpisie:
- zaznaczamy opcje Nie wyliczaj automatycznie i Ilość dni zasiłku zmieniamy na ujemną (kwota zasiłku brutto powinna podstawić się z minusem w wysokości poprzednio anulowanego zasiłku)
- zaznaczamy opcję Nie pomniejszaj składników na kolejnej liście (pozostawiając zaznaczoną opcję Uwzględnij na kolejnej liście)
- zaznaczamy opcję Anuluj to zwolnienie (żeby umożliwić wprowadzenie już poprawnego wpisu za ten okres)

Za ten sam okres wprowadzamy zwolnienie z właściwym już rodzajem nieobecności, we wpisie tym zaznaczamy opcję Nie pomniejszaj składników na kolejnej liście (pozostawiając zaznaczoną opcję Uwzględnij na kolejnej liście)

Po wprowadzeniu pracownika na kolejną listę (w przyszłym miesiącu, lub na listę korygującą w miesiącu bieżącym) podstawią się na nią kwoty odpowiednich zasiłków (z minusem kwota z poprzednim rodzajem nieobecności i z plusem z nowym rodzajem nieobecności) "
Grażula
Posty: 77
Rejestracja: wt, 28 listopada 2006 18:00

Post autor: Grażula » czw, 20 sierpnia 2009 23:25

Mam taką samą sytuację. Zrobiłam korektę listy (wynagrodzenia z zasiłkami). Na liście mam wynagrodzenia za pracę, chorobowe zakład (-) i zasiłek chorob. wyp. ZUS (+), ale do wypłaty nie sumuje mi zasiłku chorob. wyp. ZUS, również nie ma go w przychodach, w podstawie do opodatkowania i nie nalicza mi od niego podatku.. Co zrobiłam nie tak?
Asia102
Posty: 3
Rejestracja: czw, 06 sierpnia 2009 6:25

Post autor: Asia102 » pt, 21 sierpnia 2009 9:45

Witam!!! Bardzo dziękuję za poprzednią podpowiedź!! Rzezywiście wszystko było w instrukcji obsługi a ja to przeoczyłam!!!
Grażula
Posty: 77
Rejestracja: wt, 28 listopada 2006 18:00

Post autor: Grażula » pt, 21 sierpnia 2009 16:13

Udało mi się zrobić właściwie korektę listy płac, ale program zrobił błąd w korekcie składki zdrowotnej, mianowicie naliczył korektę składkę 9% od kwoty korygowanej podstawy do ubezpieczeń zdrowotnych - nie uwzględnił że w pierwszej liście płac ( do której robiłam korektę) składka była obniżona do wysokości podatku ( i już nie wynosiła 9%) . W konsekwencji zaniżyłabym składkę zdrowotną o 3 zł.
Db
Posty: 39
Rejestracja: śr, 10 sierpnia 2011 7:01

Post autor: Db » śr, 10 sierpnia 2011 7:08

ja pisze:Za instrukcją obsługi:

"Wprowadzone zwolnienie w karcie zasiłkowej anulujemy, czyli zaznaczamy opcję Anuluj to zwolnienie (w ten sposób umożliwimy na dodatkowy wpis w karcie zasiłkowej za ten sam okres)"
A jak poprawić zwolnienie, jeśli funkcja anuluj zwolnienie jest zablokowana?
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: NA » śr, 10 sierpnia 2011 8:48

"Anuluj to zwolnienie" jest aktywne tylko dla ostatniego wpisu w karcie zasiłkowej. Jeżeli chcemy anulować wcześniejsze, należy najpierw chwiliowo anulować to ostatnie (a później ściągnąć z niego to zaznaczenie). I tak kolejno aż do zwolnienia, które nas interesuje.
ODPOWIEDZ