Podstawa urlopu wypoczynkowego

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Dawid Bednarek
Posty: 5
Rejestracja: czw, 09 stycznia 2014 11:41

Podstawa urlopu wypoczynkowego

Post autor: Dawid Bednarek » pt, 17 stycznia 2014 17:41

Witam
Mam problem z podstawą do urlopu wypoczynkowego. Dodałem pracownika dla którego zrobiłem BO Karty urlopowej za miesiąc sierpień, wrzesień, październik. Za miesiąc listopad zrobiłem listę płac, na której ten pracownik był 1 dzień na urlopie i 1 dzień na zwolnieniu lekarskim 80%. W miesiącu grudniu był 1 dzień na urlopie i 6 na zwolnieniu 80%. Problem jest akurat z wyliczeniem podstawy dla grudnia. Po wyliczeniach podstawy wynika mi, iż do podstawy urlopu w miesiącu grudniu została uwzględniona kwota z BO za miesiąc październik i wrzesień oraz brutto-zasiłek-urlop za miesiąc listopad, co według przepisów jest prawidłowe. Jednak kontrola z Inspekcji pracy, wskazała konieczność wyrównania podstawy o ilość godzin na zasiłku pomnożoną o stawkę godzinową tego pracownika. Czyli podstawa za wrzesień i październik + (brutto-zasiłek-urlop za listopad) + 1 dzień choroby (8 godzin) za miesiąc listopad * stawka godzinowa
ODPOWIEDZ