Eksport danych

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.
endriu5
Posty: 27
Rejestracja: wt, 08 listopada 2016 14:23

Eksport danych

Post autor: endriu5 » śr, 19 kwietnia 2017 8:04

Witam

Mam pytanie a zarazem prośbę czy da się z okna kontrahentów wyeksportować do jakiegokolwiek pliku wszystkie adresy e-mail przypisane do firm ?? Do każdej nowo dodanej firmy wpisuje się adres meilowy ale jak wygenerować plik, w którym będą wszystkie adresy meilowe wszystkich kontrahentów tak aby można było tworzyć bazę mailingową ??
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 344
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » śr, 19 kwietnia 2017 10:01

W oknie Kontrahenci należy dodać kolumnę E-mail (CTRL+F4), a następnie albo zrobić podgląd wydruku listy i wyeksportować ten wydruk do arkusza lub edytora, albo spod prawego przycisku myszy w oknie Kontrahenci wybrać opcję Eksport danych.
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze migracji z programów linii R2firma.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
endriu5
Posty: 27
Rejestracja: wt, 08 listopada 2016 14:23

Post autor: endriu5 » śr, 19 kwietnia 2017 10:34

Wszystko niby fajnie ale nie..... Niestety eksport danych działa ale wszystko tylko nie do excela co jest dla mnie najważniejsze bo z tego formatu najłatwiej i najszybciej wyciągnąć tylko te dane, które mnie interesują czyli adresy e-mail. Da się w ogóle wyeksportować tylko interesujące mnie kolumny czy zawsze eksportuje wszystkie ??
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » śr, 19 kwietnia 2017 10:44

W oknie kontrahenci - prawy przycisk myszy - eksport danych - format excel.
Przed eksportem do widoku okna kontrahenci (ctrl+f4) wyciągamy te kolumny, które chcemy wyeksportować.
endriu5
Posty: 27
Rejestracja: wt, 08 listopada 2016 14:23

Post autor: endriu5 » śr, 19 kwietnia 2017 14:04

Po wciśnięciu ctr+f4 wyskakuje okno właściwości i uporządkowanie jest po email. Natomiast prawy przycisk eksport i do formatu excel mieli jakieś 10 sekund i potem już nic system działa normalnie...... Nie wyskakuje już potem żadne okienko gdzie zapisać i czy w ogóle zapisać :/
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » śr, 19 kwietnia 2017 15:16

Uporządkowanie jest widoczne w okienku "Właściwości" (skrót klawiaturowy F4)
W tym wypadku chodzi jednak o okno "Kolumny okna Kontrahenci" (skrót klawiaturowy Ctrl + F4)

Po wybraniu prawego przycisku myszy - eksport danych - format excel pojawia się opcja zapisu.
W przypadku eksportowania dużych danych (kilka tysięcy zapisów z okna kontrahenci) na mało wydajnym sprzęcie można natrafić na efekt mielenia. Należy przeczekać efekt mielenia oczekując opcji zapisu.
endriu5
Posty: 27
Rejestracja: wt, 08 listopada 2016 14:23

Post autor: endriu5 » czw, 20 kwietnia 2017 6:22

Czekam aż minie efekt mielenia który jak wspominałem trwa około 10 sekund po czym nic nie wyskakuje a system nadal działa normalnie..... Każdy inny eksport działa tak jak powinien jedynie eksport do formatu excela nie działa należycie :(
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » czw, 20 kwietnia 2017 10:51

U nas oraz we wszystkich innych znanych nam przypadkach - nie ma problemu z eksportem do excela.
W indywidualnych przypadkach - jak w Pana sytuacji - prosimy o bezpośredni kontakt z działem serwisu.
Tel. 71 38 28 702
ODPOWIEDZ