Jednolita numeracja WDT i Exp.Usług

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.
Johny
Posty: 52
Rejestracja: pt, 21 lipca 2017 18:39

Jednolita numeracja WDT i Exp.Usług

Post autor: Johny » pt, 15 września 2017 11:11

Prace z Reset2 rozpocząłem w ciągu roku. Wprowadzam dane od 01.01.
W poprzednim systemie była jednolita numeracja faktur zagranicznych sprzedaży, tj WDT, Exp.Usług i Exp.Towarów (wybierałem sprzedaż "Zagraniczną" i potem w parametrach wybrałem typ - WDT lub Exp.).
W r2faktury musiałem określić oddzielne dokumenty dla WDT i Exp.Usług (konieczne do prawidłowego obliczenia rejestrów Vat i deklaracji Vat-7). W obu przypadkach zdefiniowałem schemat numeracji stosowany dotychczas w poprzednim programie (dla obu dokumentów identyczny). Pojawiło się ostrzeżenie o powtórzonym schemacie numeracji, po zatwierdzeniu system przyjął taki sam schemat dla obu dokumentów.
Przy wystawianiu faktur są one numerowane osobno dla każdego typu sprzedaży, czyli :
pierwsza faktura WDT ma numer F001/17
druga faktura WDT ma numer F002/17
pierwsza faktura Exp.Usług ma numer F001/17.
Może wprowadzić opcję, że w przypadku zdublowania schematu numeracji dal dwóch lub więcej dokumentów mają one wspólną numerację?
Czyli
pierwsza faktura WDT ma numer F001/17
druga faktura WDT ma numer F002/17
pierwsza faktura Exp.Usług ma numer F003/17
trzecia faktura WDT ma numer F004/17.
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 344
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » pt, 15 września 2017 15:45

Z punktu widzenia programu R2faktury nie ma konieczności tworzenia osobnych definicji dokumentów dla każdego rodzaju transakcji zagranicznej. Można wszystkie transakcje fakturować na bazie jednej definicji z ciągną numeracją o ile definicja ta jest odpowiednio utworzona, tzn. jest zaznaczone pole "Zagraniczny" i w polu "Księgowany jako" jest wybrana opcja "Sprzedaż krajowa". Przy takim ustawieniu w momencie wystawiania konkretnej faktury użytkownik decyduje jaki będzie sposób jej księgowania. Numeracja wszystkich dokumentów wystawionych w ramach tej definicji jest wspólna.
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze migracji z programów linii R2firma.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
Johny
Posty: 52
Rejestracja: pt, 21 lipca 2017 18:39

Post autor: Johny » pt, 22 września 2017 13:55

Dziękuje, działa.
ODPOWIEDZ