Import składników okresowych

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: NA » śr, 29 listopada 2017 15:01

rkoziol pisze:Czy do działania tej funkcji wymagany jest zainstalowany MS Office?

Bo na tą chwilę udało mi się ustalić że:

Na komputerze z zainstalowanym tylko OpenOffice nie działa import ani w formacie Excel ani Excel 2007.

Na komputerze z zainstalowanym MS Office działa import w formacie Excel a nie działa w formacie Excel 2007.
W momencie wskazywania pliku Excela przy imporcie, kojarzy się ze sobą pola wskazując z listy rozwijanej, która kolumna z Excela dotyczy konkretnego pola importowanego do R2Płatnika. Oprócz tego wskazuje się nazwę arkusza, która musi się pokrywać z nazwą arkusza w tym pliku. M.in. z tego powodu jest potrzebny w systemie jakiś moduł, który pozwoli na połączenie się z takim plikiem. Przy zainstalowanym Excelu oczywiście jest, jeśli nie ma Excela, to zdaje się Microsoft Access Database Engine jest do tego potrzebny (jeśli się nie mylę). Jeśli nie jest zainstalowany Microsoft Access Database Engine, a jest zainstalowany Open Office, to może być problem z importem. Aczkolwiek znam przypadek udanego importu na komputerze, na którym nie było MS Office-a a był Open Office (przynajmniej taką informację mi przekazano).

PS. Odnośnie wsparcia technicznego dla naszych programów, to zawsze istnieje możliwość rozpatrzenia przejścia z wersji SBO na PRO, aby prawo do takich konsultacji uzyskać.
rkoziol
Posty: 16
Rejestracja: śr, 01 marca 2017 13:55

Post autor: rkoziol » czw, 30 listopada 2017 7:39

Sprawdziłem na czystym Windowsie, import działa bez żadnego pakietu Office. Po zainstalowaniu OpenOffice działał nadal. Po odinstalowaniu OpenOffice również działał. Sprawdzę jeszcze czy da się przeinstalować MADE i czy to coś pomoże. Pytanie którą wersję MADE trzeba zainstalować?

Jak można przejść z SBO na PRO i z czym to się dodatkowo wiąże?
rkoziol
Posty: 16
Rejestracja: śr, 01 marca 2017 13:55

Post autor: rkoziol » pt, 01 grudnia 2017 9:39

Instalacja Microsoft Access Database Engine 2016 (x86) i restart komputera rozwiązały problem. Działa import Excel oraz Excel 2007 (CSV nie sprawdzałem). Przypomnę że na komputerze jest zainstalowany tylko OpenOffice ale to nie powinno mieć znaczenia. Szkoda że musiałem się z tym męczyć dwa miesiące.
ODPOWIEDZ