Korekta do listy płac - przekroczenie podst skł. E i R

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Magdasz
Posty: 51
Rejestracja: ndz, 13 marca 2016 20:05

Korekta do listy płac - przekroczenie podst skł. E i R

Post autor: Magdasz » śr, 24 stycznia 2018 15:32

dzień dobry,
Pracownik przekroczył podstawę skł. EiR za m-ce listopad i grudzień 2017 r. Informację przekazał ZUS. Jak robię korektę do list płac pomniejsza mi podstawę wym. skł chorobowego - wypadkowego i pozostałe składniki co w efekcie pokazuje że pracownik musi zwrócić nam kwotę, a przecież to my powinniśmy mu zwrócić. Co może być przyczyną??????
Zaznaczam, że kwota przekroczenia podstawy jest wprowadzone w zakładce aktualne zatrudnienie. W poprzedni roku miałam taką samą sytuację ale korekta listy płac wyszła prawidłowo. Chcę wygenerować tą korektę celem sprawdzenia, natomiast wiem że jest specjalna definicja listy płac "Nadpłata składek E-R" którą posiadam.
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » pt, 26 stycznia 2018 9:04

Witam,
jeśli przekroczenie nastąpiło w innym roku podatkowym niż bieżący to nie robimy korekty do list płac tylko korzystamy ze zdefiniowanej listy Nadpłata składek E-R.
ODPOWIEDZ