Modyfikacja zestawienia

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.
Wlod40
Posty: 63
Rejestracja: czw, 11 stycznia 2007 12:18

Modyfikacja zestawienia

Post autor: Wlod40 » pt, 15 grudnia 2017 10:20

Witam
Czy mógłbym prosić o pomoc w modyfikacji zestawienia:
Sprzedaż - pozycje dokumentów ?

1) Kontrahentów mam podzielonych na grupy (gminy) i dodatkowo jeszcze podgrupy (miejscowości), aby nie grzebać w bazie (wolałbym pozostać przy wersji maxi) mogę do tego wykorzystać pole "opiekun" (chyba, że jakiś lepszy pomysł).
Chciałbym móc tworzyć powyższe zestawienie z wyborem grupy kontrahentów (to ok łatwe do zrobienia) ale jeszcze z wyborem miejscowości (czyli defakto opiekuna), tutaj ugrzązłem i nie umiem sobie z tym poradzić.

2) Czy jest możliwość przy wydruku zestawień modyfikacja nagłówka kolumn? Np. kolumna z pełną nazwą i adresem ma tytuł nagłówka "NabywcaDane" a lepiej by wyglądało np "kontrahent" czy "odbiorca" (zestawienia wędrują do urzędu państwowego").
pozdrawiam
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » wt, 19 grudnia 2017 13:11

1. Przeglądam zestawienie wbudowane "Kontrahenci" (dostępne w Ustawienia - definicje zestawień). W opcjach filtrowania mamy możliwość skorzystać z pól "Grupa" oraz "Opiekun", dostępnych jako biblioteki z poziomu okna kontrahenci.

2. Opcja nadawania aliasów na nazwy kolumn w oknach oraz na zestawieniach dostępna jest w serii PRO.
Wlod40
Posty: 63
Rejestracja: czw, 11 stycznia 2007 12:18

Post autor: Wlod40 » śr, 20 grudnia 2017 11:14

Dziękuję Panie Sławku za odpowiedź
ale może napiszę przejrzyściej o co mi chodzi.

Firma sprzedaje usługi wywozu nieczystości płynnych. Nasz kochane urzędy (sprawy ochrony środowiska) wymagają comiesięcznych zestawień kto i ile i jakich zbył nieczystości. Te dane mam na fakturach, więc ich wydobycie tych danych nie sprawia problemu,
ale muszę robić takie zestawienia dla każdego urzędu gminy oddzielnie, oraz jeden urząd życzy sobie dodatkowego podziału na miejscowości.

Czyli muszę mieć zestawienie: Gmina(tu wymyśliłem sobie przypisanie kontrahentów do grupy) - miejscowość (tu myślałem o opiekunach jako nazwy miejscowości) - i dalej Kowalski - x m3 odpadów bytowych, Malinowski y przemysłowych itp.

Wydawało mi się, że najlepsze zestawienie będzie: sprzedaż - pozycje dokumentów, zmodyfikowane tak abym mógł jeszcze zawęzić, wybór dla danej gminy i danej miejscowości.

Probuję dodać dwa filtry:
- wybór opiekuna mi działa
- nie umiem stworzyć wyboru grupy nabywców (w tym zestawieniu nie pola np. nabywcagrupa albo czegoś podobnego (czyli nie wiem jakie pole wybrać).

Może zabrałem się trochę od d.. strony, może można prościej.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » śr, 20 grudnia 2017 13:34

Można i od tej strony.

W Definicji dokumentów - zestawienie "Sprzedaż - pozycje dokumentów" - zakładka filtr - dodając nowy filtr w kolumnie "wartość" warunek dodajemy spod prawego przycisku myszy - na liście wyboru również tu znajdziemy KontrGrupa - grupa kontrahenta...

co powinno dać zakładany efekt na zestawieniu.

Na zakładce "Kolumny" dostępne (po włączeniu kolumn i pól systemowych) dostępne jest pole x_igrupa - stanowiące identyfikator grupy kontrahentów. Pola o nazwie "grupa" niestety nie ma, natomiast opcje filtra dają możliwość uzyskania zestawień dla konkretnej kombinacji opiekun - grupa kontrahenta.
Wlod40
Posty: 63
Rejestracja: czw, 11 stycznia 2007 12:18

Post autor: Wlod40 » śr, 20 grudnia 2017 18:57

Sorki, że marudzę ale u mnie to nie działa.

W zakładce Kolumny dodałem do aktywnych X_IGrupa.

W filtrze wybrałem
Pole: X_IGrupa
Warunek: =
Wartość spod prawego myszy: {C(Kontrgrupa)/Gmina}

Przy generowaniu zestawienia widzę swoje grupy (mogę wybrać) (bez tego filtra działa) ale przy wybranej jakiejś grupy wyrzuca mi komunikat:
Wystąpił nieznany błąd. Inwalid kolumn name "Gmina xxxx"
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pt, 22 grudnia 2017 15:28

coś faktycznie jest na rzeczy
przyjrzymy się tematowi
Wlod40
Posty: 63
Rejestracja: czw, 11 stycznia 2007 12:18

Post autor: Wlod40 » wt, 13 lutego 2018 23:22

sławek pisze:coś faktycznie jest na rzeczy
przyjrzymy się tematowi
Przyjrzenie może przypadkiem nastąpiło :?:
AndrzejN
Posty: 21
Rejestracja: czw, 14 września 2017 21:59

Post autor: AndrzejN » pn, 19 lutego 2018 18:42

Rzeczywiście przydałyby się rozbudowane statystyki sprzedaży (i zakupów przy wpisywaniu zakupu usług w ilości rożnej od 1, np. paliwo w litrach).
Na razie spróbuj:
- oknie faktury dołożyć dodatkowe kolumny (są do dyspozycji np "Opiekun" "uwagi" 9 pozycji).
- wyeksportować zestawienie do Excela
- wykorzystać jego możliwości do zrobienia wymaganych zestawień.

Nie próbowałem, ale wydaje mi się, że można treść uwagi przypisać do kontrahenta.
ODPOWIEDZ