Problem z ekspoterm faktur/rachunków zR2faktura do R2księga

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Adam
Posty: 2
Rejestracja: czw, 01 marca 2018 19:16

Problem z ekspoterm faktur/rachunków zR2faktura do R2księga

Post autor: Adam » pn, 05 marca 2018 14:05

Dzień dobry

Eksportuję rachunek z programu r2 faktury (wer 10.14) do programu r2księga(wer.10.14). Import przebiega bez problemu.

Wchodzę do r2księga i rozpoczynam import dokumentu. Pojawia się ostrzenie :
Plik importowany nie zawiera poszczególnych elementów adresu kontrahenta w oddzielnych polach(nazwa , ulica miejscowość) .

Kontynuuje import do r2księga rachunku.
Pojawia się następny komunikat.

Import zakończony, ale wystąpiły problemy. Zaimportowano 0, pominięto 1 plik(w tym 0 z powodów błędów).

mam wersje podstawową programu r2 fakruta i r2 księga. Proszę o rozwiązanie tego problemu.
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
JSz
 
Posty: 114
Rejestracja: śr, 31 maja 2017 14:13
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: JSz » pn, 05 marca 2018 15:46

Dzień dobry,

na początek polecam zrobić archiwum.
Po stronie R2faktur zmieniamy konfiguracje adresów na 'Nazwa i poszczególne elementy adresu w oddzielnych polach' (Ustawienia->Konfiguracja->zakładka Kontrahenci). Sprawdzamy adresy kontrahentów w oknie KONTRAHENCI. Na koniec robimy eksport i import faktur.
Adam
Posty: 2
Rejestracja: czw, 01 marca 2018 19:16

Post autor: Adam » czw, 08 marca 2018 11:55

Dzień dobry
zrobiłem zgodnie z zaleceniami . w r2faktura w ustawieniach-konfiguracji kontrahenta zmieniłem na nazwa i poszczególne elementy adresu w oddzielnych polach. W tabeli Kontrahenci sprawdziłem dane. Są w oddzielnych polach. Dalej przy imporcie do r2księga wyświetla ten sam błąd:
Plik importowany nie zawiera poszczególnych elementów adresu kontrahenta w oddzielnych polach(nazwa , ulica miejscowość) .
Awatar użytkownika
JSz
 
Posty: 114
Rejestracja: śr, 31 maja 2017 14:13
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: JSz » wt, 13 marca 2018 16:12

Witam,
jeszcze po stronie R2faktur, w bibliotece kontrahentów spod prawego przycisku myszy wybrać opcję 'konwersja adresów'. Uprzednio zalecam zrobienie archiwum.

Jeśli problem będzie nadal występować, prosimy o kontakt telefoniczny z serwisem. Potrzebne będzie sprawdzenie innych parametrów.
ODPOWIEDZ