Umowa zlecenie na rok.

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Umowa zlecenie na rok.

Post autor: lgorek » śr, 20 czerwca 2018 10:02

Witam,
Nie wiem kto ale obliczanie umów zlecenie w R2płatnik to jakaś porażka, chce wpisać umowe zlecenie na rok i mam 3 możliwości:

1. Ustawiam kwotę i daje 12 rat, jednak jest tutaj duży problem a dokładnie program ustawia że wszystkie raty będą zawsze równe, przez co wyliczenie jest zakłamane dla przykładu mamy umowe 2500zł co miesiąc ale są miesiące co osoba może mieć 2600, lub 2700zł i w tym momencie pozostałe kwoty zostają pomniejszone. Wg mnie powinna być możliwość dodania ręcznie dla każdego miesiąca kwoty a nie z góry określona i dzielona przez ilość rat.
2. Ustawiam wg stawki i co miesiąc dodaje nową nową pozycję, jest trochę od drugiej strony ale przynajmniej działa, nie wiem czemu tak nie może być przy formie kwotowej.
3. Tworzę co miesiąc nową umowę ponieważ nie ma innej normalnej alternatywy. Ale rachunki nie pokrywają się z umowami itp.

System który obecnie jest stosowany w formie wg kwoty może i się sprawdza ale u osób które mają tylko stałe miesięczne takie same kwoty jeżeli mamy już inne co miesiąc cały system wyliczień robi zagmatwany.
Awatar użytkownika
Renata
 
Posty: 185
Rejestracja: wt, 24 listopada 2009 15:16
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Renata » śr, 20 czerwca 2018 11:30

Dzień dobry,

w opisanej sytuacji proponowałabym:
1) założyć umowę zlecenia na rok czasu,
2) zaznaczyć opcję wg stawki,
3) w polu ze stawką wpisać najczęściej występującą kwotę, np. 2.500 zł za m-c,
4) przygotować w tabelce 12 wypłat w domyślnej wysokości,
5) w razie zwiększenia/zmniejszenia kwoty, w kolumnie kwota kor. wpisać np. 200,00 albo -200,00, co odpowiednio zwiększy/zmniejszy domyślną kwotę.

Ewentualnie, jeżeli występuje kilka powtarzających się kwot, np. zależnych od przedziału osiągniętych wyników: 2.500 zł, 2.700 zł, 2.900 zł., to można by założyć 3 stawki z takimi kwotami - i później wybierać stawkę 1, stawkę 2 lub stawkę 3.

Opcja wg kwoty jest opcją zamkniętą, sprawdza się faktycznie tylko w przypadku przewidywalnych, równych wypłat. Natomiast w Pana sytuacji, aby zachować elastyczność, odpowiednie będzie użycie opcji wg stawki.

Pozdrawiam.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Post autor: lgorek » czw, 21 czerwca 2018 10:58

Zrobiłem wg stawki bo jest szybciej i wygodniej szkoda że wg kwoty nie można dodawać do miesiąc tak jak jest to wg stawki kwoty było by to bardzo wygodne.
ODPOWIEDZ