Import dokumentów do R2księga

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Import dokumentów do R2księga

Post autor: lgorek » wt, 19 czerwca 2018 11:45

Witam,
Mam kilka propozycji i uwag co do obecnego systemu importu.

1. Jeżeli chodzi o import to wg mnie ustawienie z jakiego programu będzie importowany plik jest idiotyczne. Wystarczyło by zrobić dodatkowe okno lub pozycje obok obecnego okna importu i zaznaczyć że jest to JPK, czy Optima itp. A tak to należy wejść w ustawienia firmy zmienić import zimportować dane następnie zmienić jeszcze raz np na JPK kiedy mamy kilka różnych programów do importu.

2. Zrobić tak że program pamięta ostatnio używany plik, dla przykładu otwieram firmę A i importuje JPK_A, jednak gdzie zmieniam na firmę B zaznaczony jest dalej JPK_A czemu program nie pamięta tego. W tym przypadku musimy ręcznie zaznaczyć plik a tak wystarczyło by podmienić plik na dysku i gotowe.

3. Obecnie jest jeden kolor podświetlenia i wszystko jest jak mamy np tylko sprzedaż zaciąganą. Mam firmy gdzie oprócz sprzedaży zaciągane są zakupy UE przez co fajnie gdyby przy imporcie program automatycznie odznaczał osobnym kolorem zakup a osobnym sprzedaż.

4. Czy da się dodać opcję sortowania zaimportowanych wpisów, czasami mam tak że są numery 1,2,3,10,4,11,5,6,9,7 itp. Jest to trochę denerwujące w przypadku sprawdzania ale możne warto po imporcie ustawić sortowanie np po nr faktury.


Oraz składki importu z programów R2 są w pomocy tak słabo opisane że sam musiałem dojść co jest do czego. Inaczej jest w pomocy a inaczej plik generuje się w R2faktury, poprostu kosmos. Sam doszedłem co do czego jest i mam kilka skryptów do importu które działają jak należy, a nie uzyskałem żadnej pomocy ze strony RESET2. Warto może to zmienić.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » czw, 12 lipca 2018 12:23

1. Zaproponowana przez nas możliwość - przypisanie na stałe importu z danego systemu sprzedażowego w oknie firmy - dla większości Użytkowników jest lepszym rozwiązaniem.
W większości przypadków import dokonywany jest jednak z ustalonego na stałe dla danego podmiotu systemu sprzedaży (z jednego lub kilku źródeł, ale zwykle korzystających z tego samego rozwiązania).
Rozumiemy, że w specyfice Pana działalności system ten jest niezdefiniowany dla każdego podmiotu lub zmienia się z nieznanych nam powodów, jednak taki styl pracy, o czym wiemy z naszych kontaktów z innymi Użytkownikami, zdecydowanie nie jest stylem dominującym.
W tym zakresie nie przewidujemy zmian.

2. Ustawienie to zależne jest od stanowiska pracy. Na stanowisku A pamiętamy wybrany katalog wymiany A, na stanowisku pracy B może to być zupełnie inny katalog.
W tym przypadku również styl pracy Użytkownika może decydować o uznaniu naszego rozwiązania za wystarczające. W większości przypadków bowiem pliku pobrane np. ze skrzynki pocztowej trafiają i tak w systemie Windows do katalogu Pobrane. Wygodniej jest, jeśli katalog dla danego stanowiska pozostaje niezmienny.

3. Po zaimportowaniu dokumentów w oknie księga polecamy F4 - i filtrowanie np. po rodzaju wpisu.

4. Również i w tym wypadku pod F4 znajdziemy możliwość zmiany uporządkowania danych w oknie.


Co do opisu importu - w ostatnich aktualizacjach programu został on zmodyfikowany i powinien odpowiadać informacjom zawartości pliku z wyeksportowanymi z programu R2faktury danymi, niezależnie od tego, jakiego rodzaju dokumenty eksportować będzie Użytkownik.
Garczar
Posty: 34
Rejestracja: śr, 21 czerwca 2017 21:29

Post autor: Garczar » wt, 17 lipca 2018 11:16

Chciałbym do pkt 1 zgłosić zastrzeżenie dotyczące miejsca pliku wymiany do importu danych (np. jpk).
Stałe miejsce jest ok dla danego podmiotu.
Jeśli w systemie FK prowadzimy wiele firm (a tak jest np. w biurze rachunkowym), to dla każdej firmy będzie to inne miejsce (głównie dlatego, że pliki różnych firm z reguły mają tę samą nazwę np.: "jpkfa 2018-06-01 2018-06-30").
Wówczas bardziej wygodnym sposobem, jest pamięć FK co do miejsca pliku, skąd zostały pobrane dane z ostatnie pliku dla danej bazy/przedsiębiorcy).

łączę pozdrowienia
ODPOWIEDZ