ZŁe długi

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.reset2.pl Strona Główna -> Sugestie i problemy (R2fk, R2księga, R2środki)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Malina

PostWysłany: Sob, 06 Kwiecień 2013 13:10    Temat postu: ZŁe długi Odpowiedz z cytatem
Witam.
Podczas wydruku VAT7K pojawia mi się informacja: Na podstawie prowadzonej ewidencji płatności za okres 01-04-2013- 30-06-2013 naliczono korekty podatku vat od złych długów w wysokości -109,94 ...
a za 2 kwartał każe mi wpłacić 110 zł do urzędu
w pozycji zakupy pojawia się nie wiadomo skąd kwota -478 a korekta -110 zł.Gdzie jest błąd? skoro nie mam żadnych zakupów w tym kwartale?
R2księga mini 3.08
pozdrawiam Malinas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hadassa

PostWysłany: Pon, 08 Kwiecień 2013 7:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Od 1 stycznia zmieniły się przepisy. Każda niezapłacona faktura, której termin płatności jest przekroczony o 150 dni, musi być wykazana jako złe długi.
Program sprawdza zapłaty i wykazuje je w deklaracji.

Mechanizm można wyłączyć w Zbiory-> Wybór firmy, na firmie zakładka Pozycje-Ustawienia-VAT i tu odznaczyć "Automatyczna korekta złych długów".
Można też wprowadzić zaległe zapłaty do programu. Generując rejestr Zakupów VAT, na końcu pojawią się wpisy ZD, z dokładną datą wpisu.

W razie wątpliwości proponuję kontakt z serwisem 71-377-12-02
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.reset2.pl Strona Główna -> Sugestie i problemy (R2fk, R2księga, R2środki) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: