opieka nad dzieckiem - wymiar godzinowy

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
wanda
Posty: 67
Rejestracja: wt, 15 maja 2012 15:00

opieka nad dzieckiem - wymiar godzinowy

Post autor: wanda » pn, 22 lutego 2016 13:29

Wystawiłam delegację pracownikowi, która trwała danego dnia 4 godziny. W tym samym dniu pracownik poprosił o opiekę nad dzieckiem w ilości 2 godzin. System nie chciał zaakceptować tej opieki. Delegacja i opieka pokrywały się, chociaż pracownik był jeszcze w pracy tego dnia. Jak rozwiązać ten problem?
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: opieka nad dzieckiem - wymiar godzinowy

Post autor: NA » wt, 23 lutego 2016 9:46

Jeżeli wprowadzi się najpierw do karty urlopowej urlop opiekę nad dzieckiem godzinowo, następnie w miesięcznej karcie pracy kliknie dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na ikonce w linii dni pracy, to rozwinie się menu, z którego można wówczas wybrać delegację. Skutkuje to tym, że pojawia się wówczas wspólna ikonka. Po najechaniu wskaźnikiem myszy na taką ikonę widać również wyjaśnienie, że jest to Delegacja+urlop-opieka nad dzieckiem.
a.szarek
Posty: 46
Rejestracja: pt, 15 stycznia 2016 10:25

Post autor: a.szarek » śr, 06 kwietnia 2016 8:42

a gdzie można wprowadzić ten limit godzinowy? jak naliczam opiekę na dzieckiem pokazuję tylko dni a limit godzinowy nie aktywny; jak to zmienić?
Awatar użytkownika
Renata
 
Posty: 185
Rejestracja: wt, 24 listopada 2009 15:16
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Renata » czw, 07 kwietnia 2016 10:39

Proszę sprawdzić w Pomoc -> O programie... , czy ma Pani pobraną aktualną wersję programu (obecnie nr 3.38.9 z dnia 30.03.2016 r.).

U pracownika, który zawnioskuje o opiekę na dziecko rozliczaną godzinowo, proszę zaznaczyć w ikonce Aktualne Zatrudnienie (żarówka) -> na zakładce Inne -> pole Opieka nad dzieckiem obliczana godzinowo.

Natomiast wykorzystane godziny opieki na dziecko proszę wprowadzać w karcie urlopowej, zaznaczając pole Korekta dni/godz i wpisując przykładowo 2 godziny jako: 0d2g, 4 godziny jako: 0d4g itd.
a.szarek
Posty: 46
Rejestracja: pt, 15 stycznia 2016 10:25

Post autor: a.szarek » czw, 07 kwietnia 2016 21:52

dziękuję!!! :D
kamylkut
Posty: 1
Rejestracja: pt, 24 sierpnia 2018 14:30
Kontakt:

Post autor: kamylkut » pn, 24 września 2018 21:57

A co z dziećmi między 14 a 18 r. ż.? W naglych przypadkach, rozumiem, rodzic musi brac wolny dzień z urlopu wypoczynkowego, tak? Nie ma już przywilejów dla rodziców starszych nastolatków?
Beania
Posty: 170
Rejestracja: wt, 04 lutego 2014 13:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Beania » wt, 26 lutego 2019 9:12

Proszę o pomoc.
Pracownik w Aktualnym zatrudnieniu ma ustawione "Opieka nad dzieckiem obliczana godzinowo".
Wziął 4 godziny opieki. Wprowadziłam je z korektą: 0D4G.
W karcie pracy: godziny nominalne: 8, godziny rozliczone: ręcznie zmieniłam na 4.
Pojawia się komunikat: "Suma godzin pracy jest różna od sumy godzin nominalnych, 50% i 100%"
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: NA » wt, 26 lutego 2019 9:16

Beania pisze:Proszę o pomoc.
Pracownik w Aktualnym zatrudnieniu ma ustawione "Opieka nad dzieckiem obliczana godzinowo".
Wziął 4 godziny opieki. Wprowadziłam je z korektą: 0D4G.
W karcie pracy: godziny nominalne: 8, godziny rozliczone: ręcznie zmieniłam na 4.
Pojawia się komunikat: "Suma godzin pracy jest różna od sumy godzin nominalnych, 50% i 100%"
Może w godzinach faktycznych 8 pozostawiono, nie zmieniając na 4 (w przypadku stosowania rozszerzonej karty pracy)?
Beania
Posty: 170
Rejestracja: wt, 04 lutego 2014 13:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Beania » wt, 26 lutego 2019 9:50

Tak, jak napisałam powyżej: godziny rozliczone - ręcznie zmieniłam na 4. Wygląda tak, jakby nie zostały wzięte pod uwagę 4 godziny opieki.
W podsumowaniu - liczba godzin przepracowanych w okresie rozliczeniowym została pomniejszona o te 4 godziny opieki, podobnie średnia tygodniowa liczba godzin pracy.
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » śr, 27 lutego 2019 10:53

Najlepiej skontaktować się telefonicznie z serwisem w celu wyjaśnienia problemu.
ODPOWIEDZ