Faktury eksportowe

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.
satinwalnut
Posty: 4
Rejestracja: wt, 06 września 2016 16:54

Faktury eksportowe

Post autor: satinwalnut » śr, 28 września 2016 16:44

Witam
Używam wersji demo programu. Chciałam wystawić fakturę eksportową WDT w języku angielskim, męczę się już drugą godzinę i znaleźć nie mogę. Wg państwa strony "Wersja demonstracyjna posiada wszystkie możliwości pełnej wersji. Jedynym ograniczeniem jest zablokowanie wydruków i eksportu danych po 60 dniach od daty instalacji." ale chyba jednak nie jest to prawda.
Awatar użytkownika
karolajn
 
Posty: 19
Rejestracja: śr, 07 września 2016 10:27
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: karolajn » czw, 29 września 2016 9:57

W wykorzystywanej przez Panią wersji demonstracyjnej programu, jest to automatycznie konfigurowana wersja Maxi, w instrukcji zawarte są informacje:

"-definicja dokumentu (zaznaczamy pole):
Zagraniczny - jeśli chcemy, aby tego rodzaju dokumenty były wystawiane jako faktury eksportowe (patrz niżej - pole Księgowany jako), w PLN lub w walutach obcych. Dostępne tylko w wersji MAXI i PRO."

"-okno faktury (zmienić język faktury):
Język - język, na który zostanie przetłumaczony wydruk tej faktury. Podpowiada się język określony w danych kontrahenta. Można go zmienić na dowolny inny określony w bibliotece języków. Dostępny tylko w wersji MAXI i PRO."

W przesłanych powyżej informacji poniżej przesyłam sporządzony według tej instrukcji dokument.

Obrazek

PS.
Życzymy miłej pracy.
satinwalnut
Posty: 4
Rejestracja: wt, 06 września 2016 16:54

Post autor: satinwalnut » czw, 29 września 2016 15:10

Mam wersję MAXI, jak widać na załączonym obrazku. Nie mam opcji o których pani pisze, nie mam również opcji walut, kursów itp które wymienione są w instrukcji.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
karolajn
 
Posty: 19
Rejestracja: śr, 07 września 2016 10:27
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: karolajn » pt, 30 września 2016 10:03

Rozpoczynając pracę z naszym programem, należy w ustawieniach firmy zaznaczyć wszystkie pola, które dotyczą Pana firmy, np. Transakcje zagraniczne. Poniżej przesyłam print screnn miejsca, w którym pole się znajduje.

Obrazek

PS.
Rozpoczynając pracę zachęcamy do korzystania z przycisku F1.
satinwalnut
Posty: 4
Rejestracja: wt, 06 września 2016 16:54

Post autor: satinwalnut » ndz, 02 października 2016 21:20

Udało się, faktura stworzona. Trochę zajęło ale się udało. Faktura eksportowa w HUF po angielsku z odwrotnym obciążeniem. I wydawałoby się że najgorsza robota za mną a okazało się, że nie. Pół niedzieli spędziłam na próbach zaimportowania tej jednej faktury do R2ksiega i dalej bez skutku. Za każdym razem pokazuje błąd "Kurs z tego dnia już istnieje". Błąd pokazuje się po raz pierwszy jak próbuję zaimportować fakturę a potem wyskakuje przy próbie zrobienia czegokolwiek w programie (wyświetlenia danych firmy, remanentu itp). Próbowałam dodać kontrahenta do listy (mimo, że spodziewałabym się że R2księga i R2faktury się ze sobą zsynchronizują ale jednak nie), ściągać kurs HUF ręcznie, kasować walutę, zmieniac ustawienia, modyfikować plik importowany. Nic, cały czas ten sam błąd i brak możliwości zaimportowania faktury.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
karolajn
 
Posty: 19
Rejestracja: śr, 07 września 2016 10:27
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: karolajn » pn, 03 października 2016 11:26

W programie R2księga proszę sprawdzić zakładkę ustawienia-waluty (wejść w pozycje wybranej przez Panią waluty, w której została wystawiona faktura), usunąć kurs z tego samego dnia, który znajduje się na importowanej fakturze, oraz ponownie wykonać czynności do zaimportowania faktury. Przy imporcie dane kontrahenta synchronizują się automatycznie.
ODPOWIEDZ