urlop-opieka nad dzieckiem

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
wanda
Posty: 67
Rejestracja: wt, 15 maja 2012 15:00

urlop-opieka nad dzieckiem

Post autor: wanda » czw, 27 października 2016 14:56

Dlaczego system nie wprowadza urlopu-opieki nad dzieckiem dla pracownika zatrudnionego w listopadzie danego roku. To jest pierwsze zatrudnienie pracownika w bieżącym roku (poprzednio przebywał na zasiłku dla bezrobotnych).
Przecież prawo do dni wolnych z art. 188 k.p. przysługuje pracownikowi od chwili podjęcia pracy. Nie ma przy tym znaczenia to, że podwładny nie przepracuje całego roku, gdyż został zatrudniony w jego trakcie. Dni opieki nad dzieckiem nie są rozliczane proporcjonalnie do okresu zatrudnienia u pracodawcy. Nie ma tutaj żadnych odniesień do zasad obowiązujących przy urlopie wypoczynkowym. Prawo do dwóch dni wolnych powiązane jest z rokiem kalendarzowym (niewykorzystane do końca roku nie przechodzą na rok następny), ale już nie z mniejszymi jednostkami czasu.
Awatar użytkownika
Renata
 
Posty: 185
Rejestracja: wt, 24 listopada 2009 15:16
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Renata » pt, 28 października 2016 10:12

Jak najbardziej się z Panią zgadzamy. Natomiast od strony programu, aby naliczyły się 2 dni opieki na dziecko, musimy mieć wpisane w oknie Członkowie rodziny dane dziecka (nazwisko i imię) oraz zaznaczone pole "2 dni urlopu - opieki nad dzieckiem".

Nie trzeba koniecznie uzupełniać dat w polach od-do, ale jeżeli zostawimy je puste (nieokreślone), to program będzie naliczał 2 dni opieki na dziecko w każdym roku objętym umową. Jednak jeżeli chcemy, aby program naliczał 2 dni opieki jedynie w latach, kiedy ona przysługuje, to należy wpisać od kiedy do kiedy (w jakim przedziale lat) program ma je naliczać.

Najczęściej więc Użytkownicy wpisują w dacie od datę urodzenia dziecka lub dzień rozpoczęcia pracy przez pracownika, a w dacie do dzień poprzedzający 14-te urodziny dziecka.

Pozdrawiam.
jussto
Posty: 4
Rejestracja: czw, 04 stycznia 2018 9:20

Post autor: jussto » czw, 04 stycznia 2018 9:23

coś zrobiłam pewnie źle, bo dodając do karty urlopowej 1 dzień opieki na dziecko program informuje mnie, że limit urlopu został przekroczony. :(
Fal@
Posty: 192
Rejestracja: pn, 13 lutego 2006 14:42

Post autor: Fal@ » wt, 09 stycznia 2018 13:39

taki komunikat pojawił się u mnie też, chociaż wpisywałam 2 dni opieki
:)
Pozdrawiam Fal@
KamilD
 
Posty: 21
Rejestracja: wt, 25 kwietnia 2017 8:46
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: KamilD » śr, 10 stycznia 2018 9:01

Dzień dobry,

proszę sprawdzić czy w karcie urlopowej dodał się wpis z limitem urlopu opieki nad dzieckiem.

Wpisy z naliczonym limitem mają w kolumnie L wstawiony znak "X"

Jeśli go tam nie będzie, w karcie urlopowej klikamy ikonkę słońca z niebieską miarką "Limity urlopów".

a następnie - Nalicz limity urlopu: Urlop-opieka nad dzieckiem za odpowiedni rok.
ODPOWIEDZ