Faktura Proforma

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.
Wlod40
Posty: 63
Rejestracja: czw, 11 stycznia 2007 12:18

Faktura Proforma

Post autor: Wlod40 » pt, 14 kwietnia 2017 10:40

Dwa pytania:
1) Po utworzeniu Faktury z proformy ta proforma mi znika (to OK chociaż jakaś ewidencja ich by się przydała) ale wystawiając następną proformę nadaje mi z automatu numer pierwszy wolny, czyli powiela mi najczęściej numer poprzedniej, jeżeli wystawiam kilka proform dla jednego klienta to w przelewach mam galimatias (muszę szukać do jakiej faktycznej proformy jest przelew).
Mogę teoretycznie ręcznie nadawać numerację ale tu z kolei muszę pamiętać jaki był ostatni numer (przy pracy wielostanowiskowej jest to baaaardzo uciążliwe)
2) Miło by było gdyby po utworzeniu Faktury z proformy na jej wydruku pojawiła by się informacja jakiej proformy to dotyczy (wpisywać można w uwagach ale łatwiej było z automatu).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
karolajn
 
Posty: 19
Rejestracja: śr, 07 września 2016 10:27
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: karolajn » wt, 18 kwietnia 2017 14:25

Taka funkcja wymagałaby sporych zmian w programie, złożoną sugestię przekazuję do naszego Działu Rozwoju Oprogramowania.
O ewentualnych postępach będziemy informować.
Random
Posty: 1
Rejestracja: śr, 26 kwietnia 2017 16:43

Post autor: Random » śr, 26 kwietnia 2017 16:55

Wlod, a propos Twojego pierwszego pytania, to mam na to patent, choć nie w każdej sytuacji będzie działał poprawnie lub może nastręczać pewne trudności.

Moje pytania, które pozwolą zweryfikować, czy moja metoda będzie przydatna:
1. Co jest na fakturach proforma (usługi, towar niepowiązany z magazynem czy towar powiązany z gospodarką magazynową)?
2. Masz wersję Mini, czy "wyższą" R2faktur?
3. Do czego/w jaki sposób wykorzystujesz faktury proforma? Wystawiasz FP, klient akceptuje i od razu wystawiasz FV, czy czekasz na płatność?
ODPOWIEDZ