Częściowa kompensata rozrachunków

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
maksimus
Posty: 159
Rejestracja: śr, 13 lipca 2011 23:32
Lokalizacja: Chełm

Częściowa kompensata rozrachunków

Post autor: maksimus » pn, 31 lipca 2017 9:56

Mechanizm kompensowania rozrachunków w programie R2fk/księga wg kwot, dat i dowolnie działa bez zarzutu, a w jaki sposób wykonać częściową kompensatę rozrachunków zgodnie z kompensatą przesłaną przez kontrahenta. Przypadek dotyczy sytuacji, gdy z kwoty zobowiązania i z kwoty należności skompensowana została tylko określona kwota.
Przydałoby się, obok powyższego mechanizmu kompensowania rozrachunków, wprowadzić również możliwość częściowej kompensaty, a po wybraniu tej opcji w następnym wierszu okna powinno podstawić się puste okienko, w które można byłoby wpisać kompensowaną kwotę.
A może w tej chwili jest jakiś sposób, żeby taką kompensatę zrobić, ale jeszcze do tego nie doszłam. Proszę o podpowiedź.

Z niecierpliwością czekam również na wprowadzenie możliwości wydruku wykonanej kompensaty oraz historii kompensat z możliwością ich wydruku w dowolnej chwili.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » wt, 01 sierpnia 2017 8:07

Na razie zgłoszenie zapisujemy po stronie sugestii rozwojowych programu.
AndrzejN
Posty: 21
Rejestracja: czw, 14 września 2017 21:59

Post autor: AndrzejN » pn, 25 września 2017 21:03

Ja też czekam. Opcja bardzo przydatna.
AndrzejN
Posty: 21
Rejestracja: czw, 14 września 2017 21:59

Post autor: AndrzejN » pt, 09 lutego 2018 18:15

Jakoś udało mi się zrobić. Chyba było to tak:
1. "Rozbiłem" rozrachunki na kwoty: A+R1 oraz A + R2
2. Do kompensaty wskazuje równe kwoty A
ODPOWIEDZ