potrącenia komornicze

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
polunio
Posty: 43
Rejestracja: wt, 03 stycznia 2017 18:39

potrącenia komornicze

Post autor: polunio » śr, 06 września 2017 11:34

Pracownik ma kilka zajęć komorniczych w tym alimentacyjne. Przebywał cały miesiąc na zwolnieniu chorobowym. Program mu potrącił alimenty i część innego zajecia pomimo, że jego wynagrodzenie po tym pierwszym potrąceniu wyniosło 1050,00 zł netto. Jak mogę to zmienić? Bardzo prosze o pomoc.
Awatar użytkownika
TomekK
 
Posty: 293
Rejestracja: pt, 01 kwietnia 2005 9:45
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekK » śr, 06 września 2017 15:13

Witam najprostszą metodą jest modyfikacja zapisów w potrąceniu komorniczym. Naliczamy listę płac dla pracownika, następnie cofamy się do ewidencji potrąceń komorniczych , na racie która według naszej oceny jest wartością niepożądaną w kolumnie z literą K wpisujemy X następnie poprawiamy kwotę potrącenia na te którą chcemy zająć pracownikowi i tak można z każda ratą i na koniec przeliczamy pracownika na liście jeszcze raz.
magda_
Posty: 283
Rejestracja: pt, 05 kwietnia 2013 14:58

Post autor: magda_ » wt, 12 września 2017 10:31

Program, źle nalicza potrącenie komornicze z zasiłku chorobowego
zasiłek za 12 dni września - kwota brutto 806,20
od lipca kwota wolna potrąceń z zasiłku to 75% z 1000,00zł
więc od kwoty 806,20 - możliwa kwota to potrącenia to 201,57
program wylicza kwotę - 56,28
skąd on wziął taką kwotę ?
Muszę dokonać korekty ręcznie wg wskazówek TomekK, ale to chyba nie na tym ma polegać praca z programem, żeby wszystko ręcznie przeliczać i kontrolować
Awatar użytkownika
TomekK
 
Posty: 293
Rejestracja: pt, 01 kwietnia 2005 9:45
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekK » wt, 12 września 2017 11:07

Witam od jakiegoś czasu obsługiwany jest ten wątek w systemie R2płatnik, proszę sprawdzić czy w parametrach naliczania w podanym okresie na zakładce Podstawy ZUS pole kwota najniższej emerytury wpisaną mamy kwotę 1000 zł . Następna kwestia czy zasiłki są na jednej liście z wynagrodzenie i w tej sytuacji dodatkowo do definicji należy dodać pole systemowe (Potr.komornicze (ZUS)) czy na osobnej definicji zatytułowanej Zasiłki ZUS tu definicja nie ulega zmianie. w sytuacji gdy program mamy skonfigurowany prawidłowo a nadal mamy problem z ustaleniem czy kwota jest prawidłowa pozostaje analiza danych przez serwis, przed wysłaniem danych proszę zapoznać się z warunkami serwisowania danych.(Zbiory-Narzędzia-Serwisowanie danych - Wysyłanie danych do serwisu)
magda_
Posty: 283
Rejestracja: pt, 05 kwietnia 2013 14:58

Post autor: magda_ » wt, 12 września 2017 11:12

Dziękuję za wskazówki.
Kwota najniższej emerytury wpisana, zasiłki są na oddzielnej liście płac.
jak mogę dodać Potrącenia komornicze (ZUS) czy jako dodatkową definicję?
KAROLINA FISAHN
Posty: 110
Rejestracja: śr, 17 sierpnia 2016 9:59

Post autor: KAROLINA FISAHN » śr, 01 sierpnia 2018 10:06

Mam również problem z potrąceniem komorniczym od zasiłku chorobowego. Szukałam w definicjach w polach systemowych aby dodać składnik (Potr.komornicze (ZUS)), nie mam takiego składnika. Jak mam go znaleźć i dodać do listy płac.
Awatar użytkownika
Staszek
 
Posty: 107
Rejestracja: wt, 26 października 2010 15:05
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Staszek » czw, 02 sierpnia 2018 9:46

W celu dodania pola Potr.komornicze (ZUS) należy skontaktować się z serwisem.
KAROLINA FISAHN
Posty: 110
Rejestracja: śr, 17 sierpnia 2016 9:59

potrącenie komornicze

Post autor: KAROLINA FISAHN » śr, 17 października 2018 8:08

Dlaczego w sprawie potrącenie komornicze ZUS mam się kontaktować z serwisem. Potrącenie są obowiązkowe i powinnam mieć możliwość takiej funkcjonalności w programie.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: NA » pn, 22 października 2018 15:45

magda_ pisze:Dziękuję za wskazówki.
Kwota najniższej emerytury wpisana, zasiłki są na oddzielnej liście płac.
jak mogę dodać Potrącenia komornicze (ZUS) czy jako dodatkową definicję?
Jeżeli zasiłki są na oddzielnej definicji listy płac, to nie dodaje się do definicji listy pola Potrąceń komorniczych (ZUS). Dodaje się je tylko do definicji wynagrodzeń z zasiłkami (jeśli jest wspólna).
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: NA » pn, 22 października 2018 15:59

KAROLINA FISAHN pisze:Mam również problem z potrąceniem komorniczym od zasiłku chorobowego. Szukałam w definicjach w polach systemowych aby dodać składnik (Potr.komornicze (ZUS)), nie mam takiego składnika. Jak mam go znaleźć i dodać do listy płac.
Jeżeli zasiłki są rozliczanie na wspólnej liście z wynagrodzeniami (tylko w takim przypadku), wówczas, aby dodać do tej definicji listy płac pole "Potr.komornicze (ZUS)", należy zaznaczyć tryb diagnostyczny w menu "ustawienia/środowisko/zakładka zaawansowane", wejść w menu "definicje/pola systemowe" i włączyć we właściwościach widoczność wszystkich pól (nie tylko aktywnych) i na tym polu należy zaznaczyć "aktywne". Na końcu należy wyłączyć tryb diagnostyczny. W ten sposób będzie możliwe już dodanie tego pola do definicji (tylko jeśli jest to wspólna lista zasiłków i wynagrodzeń). Jak widać czynności jest wiele, stąd wcześniejsza sugestia, aby skontaktować się telefonicznie z serwisem (łatwiej wyjaśnić).

Analizowanie wysokości potrąceń, mając dostęp do programu, daje więcej możliwości niż robienie tego na forum.
ODPOWIEDZ