lista płac

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Ewa Hoder
Posty: 3
Rejestracja: sob, 18 listopada 2017 19:00

lista płac

Post autor: Ewa Hoder » sob, 18 listopada 2017 19:08

Mam problem z tworzeniem listy płac. Wprowadziłam wszystkie dane pracownika, w pozycji aktualne zatrudnienie wpisałam kwotę wynagrodzenia brutto i uzupełniłam miesięczną kartę pracy. Obliczając listę płac nie pobiera mi kwoty wynagrodzenia, nie oblicza składek, podatku itp. Jedynie pobiera etat i godziny przepracowane... Czy mogę mieć jakiś błąd w ustawieniach?
maksimus
Posty: 159
Rejestracja: śr, 13 lipca 2011 23:32
Lokalizacja: Chełm

Post autor: maksimus » pn, 20 listopada 2017 10:21

A stworzyłaś w ogóle umowę dla pracownika? Program pobiera dane z umowy.
Awatar użytkownika
Renata
 
Posty: 185
Rejestracja: wt, 24 listopada 2009 15:16
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Renata » pn, 20 listopada 2017 16:13

Proszę wejść do listy płac omawianego pracownika (2X klik na liście płac, 2X klik na pracowniku) i sprawdzić, czy w kolumnie wartość zadana przepisuje się w ogóle stawka z umowy o pracę?

Proszę też sprawdzić liczbę dni chorobowego na liście płac pracownika. Być może wprowadziła Pani do systemu chorobowe z całego okresu zatrudnienia pracownika, ale nie mają one "swojej" listy płac do kompletu. W takim przypadku wszystkie stare chorobowe ściągają się na pierwszą możliwą listę płac i pomniejszają bieżącą płacę. Aby więc stare chorobowe nie pomniejszało bieżącego wynagrodzenia, proszę zaznaczyć w Karcie zasiłkowej, na zakładce Wypłata zasiłku "Nie pomniejszaj składników na kolejnej liście" oraz wyłączyć (zostawić puste) pole "Uwzględnij na kolejnej liście".

Najlepiej proszę zadzwonić do serwisu (tel. 71/38-28-702) - telefonicznie znacznie szybciej wyjaśnimy problem.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ