Problem z generowaniem JPK.

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.
pawko
Posty: 3
Rejestracja: wt, 05 grudnia 2017 10:15

Problem z generowaniem JPK.

Post autor: pawko » wt, 05 grudnia 2017 10:33

Witam

Po wygenerowaniu pliku JPK wyrzuca błąd faktur w których jest osoba nie będąca płatnikiem VAT, pomimo iż opcja płatnik VAT jest odznaczona.
Wyświetla błąd - brak numeru NIP.
Dodatkowo podczas generowania jest komunikat o niezgodnym formacie XML - nieokreślony urząd skarbowy.
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 344
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » wt, 05 grudnia 2017 14:24

Komunikat "brak NIP" jest tylko informacyjny, jeśli dotyczy rzeczywiście osób nie będących płatnikami VAT można go pominąć. Ponieważ pole to w JPK jest wymagane zostanie tam automatycznie dodana informacja "brak".

Proszę uzupełnić US przy firmie oraz w oknie Właściciele na zakładce Podatki. Sprawdzić również, czy wybrany US ma wypełnione pole Kod US. Jeśli nie jest ono wypełnione należy dokonać aktualizacji biblioteki US (przycisk telefonu w oknie Urzędy Skarbowe).
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze migracji z programów linii R2firma.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
agatka12
Posty: 2
Rejestracja: pt, 09 marca 2018 10:36

Post autor: agatka12 » pt, 09 marca 2018 10:49

Witam ja również miałam ten problem zastosowałam się do porady i zrobiłam aktualizacje teraz wszystko super działa, Dziękuje
ODPOWIEDZ