Problem podłączenia stacji roboczej do serwera R2fk

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
maciekz
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 10 grudnia 2017 0:04

Problem podłączenia stacji roboczej do serwera R2fk

Post autor: maciekz » czw, 14 grudnia 2017 0:53

Witam
Mam problem z podłączeniem stacji roboczej do serwera R2fk. Serwer to win10 home,stacja to win7pro, zapora na serwerze wyłączona. Stacja widzi serwer sql , nie widzi bazy, nie jestem pewny hasła usera sa do serwera. Jak zweryfikować poprawność wprowadzanego hasła dla usera sa serwera sql? sprawdzałem hasła reset2 i www.RESET2.pl standardowe i baza nie jest widoczna na stacji. Pojawia się komunikat za każą próbą:
"Błąd odczytu listy baz danych (login failed for user 'sa').
Próbowałem też wpisu IP zamiast nazwy serwera ale chyba nie w tym problem , bo serwer sql jest widoczny. Protokół TCP jest włączony po stronie serwera sql. Użytkownik sa istnieje (sprawdzałem w sql management studio na serwerze. Jedyna zagwozdka , nad którą się zastanawiam to sposób autentykacji podłączenia bazy na serwerze , jest wybrane konto systemowe "zaloguj się jako użytkownik windows" - checkbox zaznaczony.
W celu weryfikacji hasła usera sa serwera sql próbowałem odznaczyć logowanie usera windows i wybrałem usera sa z hasłem standardowym (reset2 lub www.RESET2.pl). Jednak nie mogłem podłączyć tej bazy lokalnie.
W związku z tym pytanie wraca , jak sprawdzić czy hasło do serwera sql jest standardowe, a jeśli nie to jak je zresetować?
Znalezione odpowiedzi o resecie hasła usera sa w sieci nie działają. Próba resetu tego hasła i wprowadzenie nowego w sql management studio kończy się komunikatem błędu o braku uprawnień (mówiąc ogólnie).
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » czw, 14 grudnia 2017 9:38

serwer był instalowany od nas czy ściągany z microsoftu niezależnie od naszego programu?
maciekz
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 10 grudnia 2017 0:04

Re: Problem podłaczenia stacji roboczej do serwera sql na in

Post autor: maciekz » czw, 14 grudnia 2017 22:21

Nie mam pojęcia czy serwer był instalowany oddzielnie (ściągniety z Microsoftu) czy razem z instalatorem aplikacji.Nie ja to robiłem. Ale jego wersja 2005 wskazuje na pochodzenie z instalatora programu.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pn, 18 grudnia 2017 11:14

Najszybciej pewnie i tak będzie zainstalować nową instancję serwera.
Przy ewentualnej instalacji proszę pamiętać o zaznaczeniu przy sposobach logowania opcji "mixed mode" umożliwiającej logowanie zarówno poświadczeniami windowsa, jak i korzystając z użytkownika i hasła.
ODPOWIEDZ